• Продажбата
  • Ново
Авто турбина кертриџ core CHRA KKK K03 турбо полнач за Шкода Octavia 1.8 Т AGU 150HP 53039700044 / 53039880044 / 06A145704L
zoom_in

Авто турбина кертриџ core CHRA KKK K03 турбо полнач за Шкода Octavia 1.8 Т AGU 150HP 53039700044 / 53039880044 / 06A145704L

DEN 4013.00 5280.00

Износ
check Во продавницата.

Авто турбина кертриџ core CHRA KKK K03 турбо полнач за "Шкода" Octavia 1.8 Т AGU 150 HP 53039700044 / 53039880044 / 06 A145704 L ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач Дел Број : 53039700029 / 5303 988 0029 / 5303 970 0029 / 5303-988-0011 / 5303-970-0011 / 53039700011 / 5303 988 0011 / 5303 970 0011 / 5303-988-0044 / 5303-970-0044 / 53039880044 53039700044 / 5303 988 0044 / 5303 970 0044 / 5303-988-0025 / 53039880025 / 53039700025 / 5303 988 0025 / 5303-970-0035 / 5303-970-0035 / 53039700035 / 5303 970 0035 / 5303 970 0035 / 5303-970-0026 / 53039700026 / 53039700026 / 5303 970 0026 / 5303-970-0045 / 53039700045 / 53039880045 / 5303-988-0049 / 53039880049 / 53039700049 / 5303 988 0049 / 53039880011 / 5303-970-0025 5303 / 970 0025
ОЕМ Број : 058145703 J / 058145703 JX / 058145703 JV / 058145703 N / 06 A145704 L / 06 A145704 LX / 06 A145704 LV / 06 A145703 G / 06 A145703 A / 058145703 J / 058145703 JX 058145703 JV / 058145703 X / 06 A145704 B / 06 A145704 BX / 06 A145703 Q / 06 A145704 A / 058145703 JV / 058145703 N / 058145703 X / 058145703 JX / 058145703 N / 06 A14570
1.За Ауди А3 1.8 Т 2.За Audi A4 1.8 Т 3.За "Шкода" Octavia 1.8 Т 4.За Фолксваген Буба 1.8 Т 5.За "Фолксваген" Бора 1.8 Т 6.За Фолксваген Голф IV 1.8 Т 7.За Ауди А6 1.8 Т 8.За "Фолксваген" Passat Б5 1.8 Т 9.За Audi TT 1.8 Т 10.За Седиште Леон 1.8 Т 11.За Seat Ibiza II 1.8 Т 12.За Seat Alhambra 1.8 Т 13.За "Фолксваген" Sharan 1.8 Т
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно.

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Автомобил Производител:
Шкода
Бренд Име:
Турбо DFO
Автомобил модел:
Octavia
Модел Година:
1997-2000
Објектот Тежина:
1.5kg
Frequence Опсег:
Шкода Octavia 1.8 Т
Поставување на Возило:
турбо полнач
Објектот Ширина:
15cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
15cm
Објектот Висина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Специјални Функции:
06A145704L
Име На Модел:
K03
Одговара за автомобил 1:
за Audi A3 A4 А6 1.8 Т
Одговара за автомобили 2:
за Шкода Octavia 1.8 Т
Одговара за автомобил 3:
за Фолксваген Буба Бора Golf IV Passat Б5 Sharan 1.8 Т
Одговара за автомобил 4:
за Seat Alhambra Леон 1.8 Т
Дел Број 1:
53039880011 53039700011 53039880044 53039700044
Дел Број 2:
53039880025 53039700025 53039880029 53039700029
Дел Број 3:
53039880026 53039700026 53039880035 53039700035
Дел Број 4:
53039880045 53039700045 53039880049 53039700049
ОЕМ Број 1:
06A145704L / 06A145704 / 06A145703G / 06A145703A / 06A145703Q
ОЕМ Број 2:
058145703N / 058145703J / 058145703X / 06A145704B / 06A145704A

Им се допаѓа и на купувачите..