• Продажбата
  • Ново
Турбо полнење K03 турбина кертриџ core CHRA за Форд Галакси 1.9 TDI ANU 66KW 90HP 2000-2006 53039700036 / XM219G438AA
zoom_in

Турбо полнење K03 турбина кертриџ core CHRA за Форд Галакси 1.9 TDI ANU 66KW 90HP 2000-2006 53039700036 / XM219G438AA

DEN 4013.00 5280.00

Износ
check Во продавницата.

Турбо полнење K03 турбина кертриџ core CHRA за Форд Галакси 1.9 TDI ANU 66 KW 90 HP 2000-2006 53039700036 / XM219 G438 AA ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Дел Производителот Број : 5303-988-0003 / 5303-970-0003 / 53039700003 / 53039880003 / 5303-988-0006 / 5303-970-0006 / 53039880006 53039700006 / 5303-988-0015 / 5303-970-0015 / 53039880015 / 53039700015 / 5303-988-0036 / 5303-970-0036 53039880036 / 53039700036 / 5303 988 0036 / 53039700036 ОЕМ Број : 028145701 R / 028145701 RX / 028145701 RV 028145701 S / 002829 / 1010435 / 1106003 / R95 VW6 K682 AA / 95 VW6 K682 AA / 028145701 J / 028145701 JX 028145701 JV / 028145701 Q / 028145701 QX / 028145701 QV / 038145701 A / 038145701 AX / 038145701 AV 038145701 D / 028253019 / 028253019 X / 028253019 V 1.За Ауди 80 1.9 ТД AAZ 2.За Седиште Кордоба 1.9 ТД AAZ / 1 Z / AHU 3.За Seat Ibiza II 1.9 ТД AAZ / 1 Z / AHU 4.За Седиште Толедо јас 1.9 ТД AAZ / 1 Z / AHU 5.За Фолксваген Голф III 1.9 ТД AAZ 6.За "Фолксваген" Jetta III 1.9 ТД AAZ 7.За "Фолксваген" Passat B4 1.9 ТД AAZ 8.За "Фолксваген" Vento 1.9 ТД AAZ 9.За Seat Alhambra 1.9 TDI 1 Z / AHU 10.За "Фолксваген" Caddy II 1.9 TDI 1 Z / AHU / ALE 11.За Фолксваген Голф III/IV 1.9 TDI 1 Z / AHU / ALE 12.За Фолксваген Поло III 1.9 TDI AHU / ALE 13.За "Фолксваген" Sharan 1.9 TDI 1 Z / AHU 14.За Audi A3 1.9 TDI AGR 15.За "Шкода" Octavia јас 1.9 TDI AGR 16.За Форд Галакси 1.9 TDI ANU
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно.

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Тежина:
1.5kg
Frequence Опсег:
Форд Галакси 1.9 TDI
Автомобил Производител:
Ford
Поставување на Возило:
турбо полнач
Објектот Ширина:
15cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
53039700036
Објектот Должина:
15cm
Објектот Висина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Модел Година:
Од 2000 до 2006 година
Име На Модел:
K03
Одговара за автомобил 1:
Audi 80 / A3 1.9 TDI
Одговара за автомобили 2:
Seat Alhambra Кордоба Ibiza Толедо 1.9 TDI
Одговара за автомобил 3:
Шкода Octavia јас 1.9 TDI / Форд Галакси 1.9 TDI
Одговара за автомобил 4:
ФОЛКСВАГЕН Голф III Jetta III Passat B4 Vento 1.9 ТД
Одговара за автомобил 5:
ФОЛКСВАГЕН Голф Caddy Jetta Passat B4 Поло Sharan Vento Бора 1.9 TDI
Дел Број 1:
53039880003 / 53039700003 / 53039880006 / 53039700006
Дел Број 2:
53039880015 / 53039700015 / 53039880036 / 53039700036
ОЕМ Број 1:
028145701R / 028145701S / 028145701J
ОЕМ Број 2:
028145701Q / 038145701A / 038145701D / 028253019
моторот:
AAZ / AGR / ANU / 1Z / AHU

Им се допаѓа и на купувачите..