• Продажбата
  • Ново
(1 buc)Baofeng UV5RA Шунка двонасочна Радио Dual-Band 136-174/400-520 MHz baofeng ув-5ra воки токи радио Transceiver Црна
zoom_in

(1 buc)Baofeng UV5RA Шунка двонасочна Радио Dual-Band 136-174/400-520 MHz baofeng ув-5ra воки токи радио Transceiver Црна

DEN 1389.00 2240.16

Износ
check Во продавницата.

Опис на производот Големина : UV5 RA На Bao Feng УВ-5 RA е компактен рачни transceiver обезбедување на 4 watts во фреквентен опсег на 136-174 MHz и 400-480 MHz. Тоа е компактен, економски ХТ, која вклучува посебен VHF добиете група од 65 - 108 MHz која ги вклучува редовна ФМ емитува бенд. Dual види и двоен приемот е поддржан. Можете да добиете до 128 спомени. Останатите карактеристики вклучуваат : избор на широк/тесен, батерија спаси функција, ВОКС, DCS/CTCSS кодирај, копче за заклучување и изградена е во светлото. Избор на фреквенција чекори вклучуваат : 2.5, 5, 6.25, 10, 12.5 и 25 k Hz. RF енергија може да бидат избрани на 4 или 1 watts. Ова радио доаѓа со SMA-Женски антена, флексибилни антена, BL-5 Li-ion батерија (7.4 V 1800 m Ah), спојувалка за каиш зглоб на рака, AC адаптер (8.4 V 600ma) и капка-во полнење на послужавник. Ова радио бара PC03 FTDI програмирање кабел.
Компјутерското Програмирање : 1)Излез : 4 W/1 W 2)Фреквенциски Опсег : 136.00-174.00 MHz 400.00-480.00 MHz 3)Фреквенција Чекор Поставување 4)Високо &Ниска Моќност Switchover 5)на Штедење на Батеријата 6)ВОКС Функција 7)Широк/Тесен појас Избор 8)Авто-Назад Светлина 9) Dual Band Режим 10) Time-out Тајмер (ОБУЧУВАЧИ) 11)50 CTCSS и 104 DCS Кодови 12)Гласовен Потсетник 13)АНИ Код 14)КОМПЈУТЕР или Рачен Програма 15) DTMF Код 16) PTT-ID 17) ATUO Заклучување на Тастатурата 18)Зафатен Channel Lock Функција 19) Dual Band, Двоен Дисплеј и Двоен Режим на подготвеност 20)за Итни случаи Аларм 21) Priory Скенирање Функција 22)Реле Шпедитерски Потврди (1750 HZ) 23) Low Battery Warning 24) U/V Крстот Band Dual Види 25)Димензија : 110x58x32mm Посебна (Не се Вклучени) Програмирање Кабел е Потребно за PC Програмирање (PC03 FTDI Препорачува)
Спецификација :
Меморија Канал : До 128 канали
Фреквенција Стабилност : 2.5 ппм.
Фреквенција Чекор : 2.

Разговор Опсег:
3-5км
Фреквентен Опсег:
VHF136-174MHZ/UHF400-480MHz
Максимален Домет:
3km-5км
Број На Модел На:
UV5RA
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BAOFENG
Димензии:
X 110mm 58mmx 32 мм
Воки Токи Тип:
Преносни
Тип:
Двонасочна Радио
Складирање Канал:
128CH
Is_Display:
Yes
Тип:
Тежина:
Разговор Опсег:
FM радио функција:
Место на Потекло:
Име на производ:

Им се допаѓа и на купувачите..