• Продажбата
  • Ново
Нов Тим Велосипедизам Дресови 2017 Кратки Ракави Лето Дише Велосипедизам Облека Про MTB Велосипед Дресови Ropa Ciclismo7195
zoom_in

Нов Тим Велосипедизам Дресови 2017 Кратки Ракави Лето Дише Велосипедизам Облека Про MTB Велосипед Дресови Ropa Ciclismo7195

DEN 772.00 976.80

Износ
check Во продавницата.


wy-приклучок-start
Жешка Стока
$26.53
$23.48
$19.5
$21.43
$24.68
$25.46
$19.9
$23.16
wy-приклучок-крај
започнете
крајот
Нов Тим Велосипедизам Дресови 2017 Кратки Ракави Лето Дише Велосипедизам Облека Про MTB Велосипед Дресови Ropa Ciclismo7195
Детали За Производот :
Име : Велосипедизам Џерси
Бренд : widewins®
Пол : Унисекс
Големина : 2 XS XS S M L XL XXL XXXL 4 XL 5 XL 6 XL
Материјал : Џерси;100% ПОЛИЕСТЕР
Е применливо : велосипедизам, планински велосипедизам, игралишта спортски
Пакет : ЈП торба
Прилог : Ознака
Карактеристики :
Е применливо; Повеќе дише, брзо се исуши,и еластична. Погодна за долги и кратки јава, ноќно возење, благи крос-кантри,и кратко растојание трки велосипед.
Дизајн & Cut; 3 D и лесна намали за да се намали тело rubing,поудобно и фитнес.Во пазувите на Џерси донесе целиот парче посебна мрежа материјал за впивање пот ,дише и брзо сушење!
3 Џеб; Класичен 3 џебови на задната страна, лесно за задржување на предмети.
Силиконски Полите; WIDEWINS логото силикони бенд, може да provent кожата алергија и крпа upglide за време на јавањето многу добро.
Висок Квалитет на Патент; WIDEWINS прилагодено патент, поминаа илјадници пати тест на попуштат и заглавени во текот на возење.
Печати и мастило; Сублимација печатење технологија, користете висок квалитет на мастило, Enviromental и никогаш нема да згаснат.
Внимание :
Големината на оваа џерси е помала од вообичаената. Ве молиме проверете внимателно. Ви благодариме.
Џерси : 100% Полиестер
панталони : 80% Полиестер&20% lycra
COOLMAX : брзо-сува функција и да се чувствувате поудобно
Функција : Брзо сушење
1.

Големина:
XXS, XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Тип На Објект:
Дресови
Спорт Тип:
Велосипедизам
Број На Модел На:
велосипедизам џерси
Одговара:
Се вклопува помала од вообичаената. Ве молиме проверете ја оваа продавница е големината информации
Материјал:
Lycra,Полиестер,Кашмир,Spandex,Памук
Пол:
Мажи
Патент Должина:
Целосна Патент
Ткаенина Тип:
Плетени
Функција:
Брз Сува,Дише,Анти-пот,Џебови
Сезоната:
Зима,Есен,Лето,На Пролет
Бренд Име:
widewins
is_customized:
Yes
Sleeve Должина(cm):
Краток

Им се допаѓа и на купувачите..