• Ново
дигитален фотоапарат со перископ леќа и стандард на екранот
zoom_in

дигитален фотоапарат со перископ леќа и стандард на екранот

DEN 2879.52

Износ
check Во продавницата.


дигитален фотоапарат со перископ леќа и стандард екран Главни Карактеристики 1. 5.0 MP cmos сензор 2. макс 24mp дигитална камера 3. 16x дигитален зум дигитален видео камера 4. 2.7" TFT +1.8" TFT двојна екранот на камерата 5. sd картичка до 32 GB 6. Литиум батерија камера 7. full hd 1080p дигитален видео камера спецификација на Производот CMOS Сензор : 5.0 Мега Пиксели Слика JPEG : 24 M, 16М,12 M,10 M,8 M,7 M,5 M,3 M,2 M Видео AVI, FHD1920*1080, HD1280*720 P,VGA640*480, QVGA Екран Двојно TFT-LCD екран почетен екран 2.7 инчен,пред екранот 1.8 инчен Меморија ТФ-картичка (максимум 32 GB) Зум 16x дигитален зум Светлина изложеност EV-3-EV+3 баланс на Авто/Ден/Слаб/Clouy/Flucrescent/Incondescent Scene Auto/Sceren/Портрет/Ноќ сценографијата/Ноќен портрет/Hight sersensitivy/ Sport/ Плажа/Партија ISO Авто/ISO100/ISO200/ISO300/ISO400 Анти-тресење да Самоуправа времето 2s,5s,10-ти ДОВЕДЕ пополни светилка Авто/Флеш/Флеш затворени/Red eye reduction Директно Печатење да Mocro да Излезен интерфејс USB2.0 Микрофон да литиум Батерија батеријата 550mah Јазик македонски/француски/шпански/Portuguess/германски/холандски/руски/Кинески/ Систем Winsows XP/VISA/WIN7/MAC

Пакет:
стандард, додадете 8g картичка, додадете 16g картичка, додадете 32g картичка
Леќа Тип:
перископ леќа
Тежина:
101g-150g
Резолуција На Сликата (Видео):
Full HD (1920x1080)
Сензор Големина (инчи):
4/3 инчи
SLR Формат:
Целосна Рамка
Стабилизација На Слика:
Не,Електронска Стабилизација На Слика
Мемориска Картичка Тип:
MicroSD / ТФ
Големина На Екранот:
> 3
надворешен блиц:
No
Бренд Име:
Winait
Сензор Тип На Елемент:
CMOS
Поставете Тип:
Трупот на авионот
Посебна Карактеристика:
Водоотпорен / Shockproof
Тип На Сензор:
CMOS
Екран Тип:
Стандард На Екранот
Чување Тип:
РС-MMC Картичка
Фокусна Должина:
36mm
Мегапикселна:
20.1 ПРАТЕНИК-- 24.0 ПРАТЕНИК
Пронаоѓачот На Изглед Тип:
Електронски
Оптички Зум:
Фиксен Фокус
Број На Модел На:
DC-16
Моќта на чекање:
Литиум Батерија
Формат на снимање:
слика

Им се допаѓа и на купувачите..