• Продажбата
  • Ново
Прилагодливи Моторни Тетоважа Ротари Машина Професионални Силна Тивок Мотор Shader Лагер Тетоважа Материјали
zoom_in

Прилагодливи Моторни Тетоважа Ротари Машина Професионални Силна Тивок Мотор Shader Лагер Тетоважа Материјали

DEN 2362.00 3373.92

Износ
check Во продавницата.

Опис На Производот
Спецификации : Мотор : Јапонија увезени мотор; Брзина : 8v/9000rpm; Прилагодливи удар lenth : 1mm - 5мм (олабави завртки за да се прилагоди на мозочен удар); Сугерираат работен напон : 6 V-8 V DC; Тежина : 106g; ЕКСТРЕМНИ ротари машина има ultralight Метал изведба,високо ниво на квалитет на Јапонија увезени мотор,што се користи за двете поставата и сенчење. оваа машина има моќен мотор со кој се гарантира сигурен, тивка работа без никакви вибрации. Машината се користи прилагодливи удар дизајн (1-5мм на вредноста), машината може да се прилагоди според тетоважа стил. Покривачки, за побрзо брзина, соодветно да го скрати игла мозочен удар; Сенчење, со цел да навлезат подлабоко и сила, соодветно да се зголеми игла мозочен удар. FCC,од FDA,SGS и ОК Одобрен за Dragonhawk Тетоважа Производи.Препорачливо и безбедно да се користи.
Повеќе Тетоважа Производи, ве Молиме Посетете ја врати И Враќање Ние нудиме 30days. вратат & наплата загарантирани!пред брод надвор за клиенти,ние имаме професионална работник cheak сите производи внимателно,ако за Жал, Транзит здроби ве молиме да се слика или видео ,испратете ни во рок од 12 часа откако сте го примиле пакетот. Ние нема да прифати какви било користи или носење на производи се врати услови. На Препродавачи Кога препродавач на барање квантитетот повеќе од 5 парчиња,ве молиме контактирајте со нас frist,ние ќе ви ги даде најдобрите попуст и поддршка. Се обрне Внимание 01 Кина пост mail брод е многу бавен,со мастило превозот време обично треба 15-90days.

Тип:
Тетоважа Пиштол
Бренд Име:
DRAGONHAWK
Материјал:
Легура
Пиштол Тип:
Електричен
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Број На Модел На:
WQ108
Oprating напон:
7-8VDC
Прилагодливи удар lenth:
1mm - 5mm
Брзина:
8V-9000 r/pm
Тежина:
106g

Им се допаѓа и на купувачите..