• Продажбата
  • Ново
Температурата Инструменти Автомобил Дигитален Термометар ДС-1 со Две Сонди за Мерење на Температурата
zoom_in

Температурата Инструменти Автомобил Дигитален Термометар ДС-1 со Две Сонди за Мерење на Температурата

DEN 144.00 205.44

Износ
check Во продавницата.


Карактеристики :
Две сонди за мерење на двонасочна температура (внатрешни и externaal), префрлете се помеѓу ℃ и ℉, часовникот функција, атрактивен изглед.
Спецификации :
Напојување : Напојува со AAA батерија
Температурата на Мерен опсег : -50℃ - 70℃ (-58℉-158℉)
Резолуција : 0.1℃(>-20℃),1℃(<-20℃)
Точност : ±1℃
Надворешен сензор должина : 1.5 м
Производи големина : 118x30x28.5/mm
Боја : Црна
1 x Автомобил Дигитален Термометар

Стил:
Стои Станица
Број На Модел На:
термометар
Макс Мерење На Температурата:
50°C - 69°C
Бренд Име:
alloet
Теорија:
Сензор На Температура На
Употреба:
Отворено
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
AAA Батерија
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Напојување:
Температурата На Мерен Опсег:
Надворешен сензор должина:
Големина:
боја:

Им се допаѓа и на купувачите..