• Продажбата
  • Ново
2 парчиња 1156 bau15s py21w led 13 SMD 5050 килибар жолта Автомобил Опашка Сигнал се претвори светлина, Крушка Светилка Надворешни Светла 12V автомобили
zoom_in

2 парчиња 1156 bau15s py21w led 13 SMD 5050 килибар жолта Автомобил Опашка Сигнал се претвори светлина, Крушка Светилка Надворешни Светла 12V автомобили

DEN 109.00 120.96

Износ
check Во продавницата.


2 парчиња 1156 bau15s py21w led 13 SMD 5050 килибар жолта Автомобил Опашка Сигнал се претвори светлина, Крушка Светилка Надворешни Светла 12 V автомобили
Пакетот Вклучува :
2 парче LED сијалица. 100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, лесен за употреба Побрзо вклучување/исклучување на времето за одговор Долг живот време, ниска потрошувачка на енергија и супер светол Нови LED (Емитуваат Светлина Диоди) технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%. За замена на Јачина на светлина, да се Претвори Светлина, Кочница Светлина, Паркинг светлина, од Страна на маркерот светлина, Опашка светлина, Магла Светлина и Копија светла, итн. Со оглед на природата на предметот се нуди може да собере голем број на различни возило и функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица. Компатибилен со : 1156 BAU15 S 1073 1093 1129 1141 1159 1259 1459 1619 1651 1680 5007 5008 7506 7527 (Единствен) (За Референца Само) LED Type : SMD 5050 (5mm×5мм), 3 LED Чип П'ty : 13 LED (околу 7 и 6 напред) LED боја : Жолто / Жолта Приклучок тип : BAU15 S / 1156 Напон : 12 V само Моќ : 1.8 W животниот век : 60,000 часа Глава дијаметар : 20mm База дијаметар : 15mm Вкупна висина : 38mm

Емитуваат Боја:
Жолта
Тип Socket:
BAU15S
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
сите
Лер Зрак Тип:
Поплави
Бренд Име:
MeiShangYang
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил Марка:
сите
Wattage:
1.8W
чашката име 1:
PY21W
чашката 2 име:
1156
приклучок 3 име:
BAU15S
Напон:
12V
Тип Socket:
1156
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Производител:
Audi
За Автомобил Светилка:
Обратна Светла

Им се допаѓа и на купувачите..