• Ново
Cawanerl За Citroen DS4 C3 Xsara Picasso C4 Автомобил Стил светилки drl Дење Работи Светло за Магла Светлината LED Светилка 12V Сино Бела Портокал
zoom_in

Cawanerl За Citroen DS4 C3 Xsara Picasso C4 Автомобил Стил светилки drl Дење Работи Светло за Магла Светлината LED Светилка 12V Сино Бела Портокал

DEN 1674.72

Износ
check Во продавницата.


Функција :
-100% Сосема Нов
-Супер-светли LED Светло
-Водоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.
-Во текот температура автоматска заштита на функција
-Лесен за Инсталација
-Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА за 12 V автомобили.
-Ниска потрошувачка на енергија.
Спецификации :
-Моќ : 9 W/Пар 4.5 W/Парче
-LED кол : 18/Пар 9/Парче
-Боја На Располагање : Бела, Портокалова, Сина
-Напон : 12 V
-Материјал : Пластични Домување + Стаклениот Капак
-Дијаметар : 9 CM / 3.54"
-Апликација : Автомобил Дење Работи Светлина/светилки drl,Магла Светлина
Објектот се вклопи следниве автомобил модел :
За Citroen DS4 2011 2012 2013 2014
За Citroen C3 FC_ Hatchback 2005 2006 2007 2008 2009 2010
За Citroen C4 Hatchback LC_ 2004-2010
За Citroen Xsara Picasso MPV N68 1999 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
Топло Совети :
1.Бидејќи автомобил rote е спротивна во некои земји,кога тоа се случува,на сијалицата не може да светне,треба да се отвори ротирачки приклучок,како и размена на позитивни и негативни жица.
2.Ако приклучокот не одговара на вашиот автомобил,може да се отвори ротирачки приклучокот, употреба на жици се поврзете на автомобил на оригиналните приклучок директно.
3.Ако светлината не може да работи нормално, ве молиме контактирајте со нас прво,и не се отвори спорот,ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни, ви Благодариме !
Пакет Содржи :
2 x Автомобил дење работи светла

Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
cawanerl
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
9W/Pair 4.5W/Piece
Лер Зрак Тип:
Поплави
Напон:
12V
Автомобил модел:
За 12V Автомобили
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил Марка:
За Citroen DS4 C3 Xsara Picasso C4
Led Чип Производител:
cawanerl

Им се допаѓа и на купувачите..