• Ново
50pcs 17HS4401-S Stepper Моторни 3D Печатач -- Nema17 за 12VDC, 4000g.см, 40mm должина, 4-Води црна
zoom_in

50pcs 17HS4401-S Stepper Моторни 3D Печатач -- Nema17 за 12VDC, 4000g.см, 40mm должина, 4-Води црна

DEN 15312.00

Износ
check Во продавницата.

50pcs 17 HS4401 S моторни 50pcs 1 M Du Pont линија
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
Datasheet(17 HS4401 S,1.7 А, 65 мл-во одржување на вртежен момент,5mm дијаметар окно) :
Модел
Чекор Агол
(сте)
Моторни Должина
(mm)
Номинална Струја
(А)
Фаза Отпор
(Ohm)
Фаза Inductance
(мз)
Одржување На Вртежен Момент
(Н. cm)
Аретир Вртежен Момент
(Н. cm)
Роторот Инерција
(g.cm2)
Доведе Жица
(Никој)
Моторни Тежина
(g)
17 HS4401 S
1.8
40
1.7
1.5
2.8
45
2.65
65
4
300
Answer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања.
Црвено : A+
Зелена : A-
Жолта : B+
Сина : Б-

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
nema 17
Фаза:
2
Бренд Име:
HANPOSE
Одржување На Вртежен Момент:
4000
Тековната / Фаза:
1.7 На
Чекор Агол(степени):
1.8
Оз.во:
65
is_customized:
Yes

Им се допаѓа и на купувачите..