• Ново
100pcs 17HS3401S 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 1.3 A CE ROSH ISO CNC 3D печатач
zoom_in

100pcs 17HS3401S 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 1.3 A CE ROSH ISO CNC 3D печатач

DEN 18624.00

Износ
check Во продавницата.

100pcs 17 HS3401-S мотор 100pcs Du Pont линија (1 M)
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
5mm дијаметар окно
Модел
Чекор Агол
(сте)
Моторни Должина
(mm)
Номинална Струја
(А)
Фаза Отпор
(Ohm)
Фаза Inductance
(мз)
Одржување На Вртежен Момент
(Н. cm)
Аретир Вртежен Момент
(Н. cm)
Роторот Инерција
(g.cm2)
Доведе Жица
(Никој)
Моторни Тежина
(g)
17 HS2408
1.8
28
0.6
8
10
12
1.6
34
4
150
17 HS3401
1.8
34
1.3
2.4
2.8
28
1.6
34
4
220
Answer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања.
Црвено : A+
Зелена : A-
Жолта : B+
Сина : Б-

Вратило Дијаметар:
5mm
сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
nema 17
Фаза:
2
Бренд Име:
HANPOSE
Тековната / Фаза:
1.3 На
Одржување На Вртежен Момент:
2800g.cm
Чекор Агол(степени):
1.8
is_customized:
Yes

Им се допаѓа и на купувачите..