• Ново
DOIT Метал Следи Резервоарот Шасија мини T100 Следи Возило Smart Автомобил со 2 Мотор за Робот Натпревар Дипломирањето Дизајн DIY РК
zoom_in

DOIT Метал Следи Резервоарот Шасија мини T100 Следи Возило Smart Автомобил со 2 Мотор за Робот Натпревар Дипломирањето Дизајн DIY РК

DEN 1720.80

Износ
check Во продавницата.


Име : Мини T100 Следи Резервоарот Шасија
Материјал : Алуминиум Легура
Површински третман : sandblasting оксидација
Боја : Златна жолта、сребро、црна (за изборен)
Песна : Инженерство на пластика
Големина : Околу 185*200*60mm(Должина*ширина*Висина)
Тежина : 0.65 kg
Дизајн оптоварување : 5kg
Повеќе детали, ве молиме посетете : https : //github.com/Smart Arduino/SZDOITWi Ki/wiki за превземање на изворниот код и документи.
Мотор : 33 GB-520 Мотор, 9 V&150 RPM, 12 V&320 RPM Моторни параметри(33 GB-520 Мотор) :
Номинална Voltege : DC12 V
Не оптоварување Тековната : 100m A
Напон : 6-12 V
Без оптоварување Брзина : 170-350r/мин
Тежина : 100g
Моторни параметри(25мм 9 V DC Мотор, има сала сензор)
Име : 25мм опрема мотор
Излезна брзина : 150±10%вртежи во минута
No_load Струја : 200m A (Max)
Штанд на струјата : 4500m A(max)
Кабина вртежен момент : 9.5 kg Na N
Номинална брзина : 100±10%вртежи во минута
Номинална вртежен момент : 3000g Na N
Номинална Струја : 1200m A (Max)
Бучава : 56d B
Работен напон : 9 V
Надвор Вратило Должина : 14.5 мм
Вратило Крајот Игра : 0.05-0.50 mm
Завртка Големина : M3.0
Кол. На Вратило phi4mm, Д3.5
енкодер : 2 пулсира/круг Моторни параметри(12 V DC Мотор)
Напон : 12 V DC
ВРТЕЖИ ВО МИНУТА : 320 RPM
Актуелни : 0.55 На
Дијаметар : 25mm
Висина (excl. окно) : 68mm
Вратило должина : 9.5 mm
Вратило дијаметар : 4mm
Тежина : 180g
Бренд нови и некористени
Вртежен момент : 13kg.cm
макс ефективни точка : load 4.0 kg.cm/235rpm/2.5 W/0.58 На
Max моќ : load 7kg.cm/215rpm/3.1 w/0.65 На
Штанд на струјата : 4.8 А
Опција Опис : сребро со 9v мотор : Сребро мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 9 V мотор)
сребро со 33 мотор : Сребро мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 33 мотор)
сребро со 12 V мотор : Сребро мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 12 V мотор)
Златниот со 9v мотор : Златно мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 9 V мотор)
Златниот со 33 мотор : Златно мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 33 мотор)
Златниот со 12 V мотор : Златно мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 12 V мотор)
Црна со 9v мотор : Црно мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 9 V мотор)
Црна со 33 мотор : Црно мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 33 мотор)
Црна со 12 V мотор : Црно мини T100 робот резервоарот шасија : 1set(Мотор : 12 V мотор)
За превозот погодност, на резервоарот/автомобил шасија е unassembled.

боја:
сребро со 9v мотор, црна со 9v мотор, сребро со 12 мотор, црна со 12v мотор, жолт со 12v мото, од сребро со 33 мотор, црна со 33 мотор, жолт со 33 мотор, жолт, со моторни 9v
Тип:
Резервоар
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Контролор На Батеријата:
Други
Далечински Растојание:
Други
Гаранција:
Други
Контролор На Владата:
MODE2
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Предупредување:
Други
сертификација:
3C
Возраст Опсег:
> 14 години,< 3 години
Бренд Име:
SZDoit
Далечинска Контрола:
No
Број На Модел На:
Други
Време На Полнење:
Други
Димензии:
Други
Контрола На Канали:
2 канали
Бар-кодот:
Yes
Сертификат Број:
2017NT04142709
Материјал:
Метал
дизајн:
Други
Број на бар-кодот:
2ALSB-ESP-F
Акција Време:
Други
3C:
Сертификат
Полнење Напон:
Други

Им се допаѓа и на купувачите..