• Ново
Автомобилската 24V 5 Pin 10 секунди пати одложување реле временско реле
zoom_in

Автомобилската 24V 5 Pin 10 секунди пати одложување реле временско реле

DEN 196.80

Износ
check Во продавницата.


ВРЕМЕ НА ОДЛОЖУВАЊЕ РЕЛЕ
За возила со авто-и дење работи светилки
Имаме возило или на мотоцикл со авто-на или дење работи светилки предизвикуваат проблеми со вашиот КРИЕШЕ? Имаме возило или на мотоцикл со авто-на или дење работи светилки предизвикуваат проблеми со вашиот КРИЕШЕ?
Тука е одговорот, временско задоцнување реле. Оваа реле одговара на повеќето заеднички еден зрак КРИЕШЕ жици harnesses за лесно поправи за да се спречи КРИЕШЕ од почеток пред cranking моторот. Се избегнат оние досаден палење грешки, треперење/fluttering КРИЕШЕ, и непотребна употреба и абење на придушници.
Релеи се контактирајте со номинална на 30 A @ 13.5 VDC, и запечатени за водоотпорен операција
Овие се директна замена за сите Ретро-Решенија еден зрак harnesses наведени подолу :
- H1, H3, H4 ниска зрак, H7, H8, H9, H10, H11, 9005, 9006, 9140, 9145, 800 серија, и 5202
- Други апликации или harnesses треба да се проверуваат за поларитетот пред користење реле
Спецификации :
- 10 второ одложување на
- размена на инстант исклучување со исклучување
- 30 A оценет контакт
- 9 до 16 VDC серпентина
- 85/86 игли за "на" активирањето не се зависни поларитетот
вграден-во capacitance низ 85/86 иглички
Апликацијата Белешки :
- многу мотоцикл апликации и некои специфични возило апликации може да бараат да capacitance за правилно реле функција, оваа најновата верзија вклучува вграден во capacitance да се обезбеди функција за пулсова напон системи кои се заеднички за нови патнички возила и stator управувано електрични системи кои се заеднички за мотоцикли и atv настана.

Теорија:
Временско Реле
Заштита На Функција:
Запечатени
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Број На Модел На:
24V 5 Pin временско реле
Употреба:
Авто
SKU:
WEPROSKU24A3

Им се допаѓа и на купувачите..