• Продажбата
  • Ново
Бесплатен Превозот Нови Пристигнување Оригинални го Отклучите HSPA+ 21.6 Mbps HUAWEI E5338 Џеб 3G Мобилни WiFi Рутер И Жариште WiFi
zoom_in

Бесплатен Превозот Нови Пристигнување Оригинални го Отклучите HSPA+ 21.6 Mbps HUAWEI E5338 Џеб 3G Мобилни WiFi Рутер И Жариште WiFi

DEN 2938.00 3264.00

Износ
check Во продавницата.


100% Оригинални го Отклучите HSPA+ 21.6 Mbps HUAWEI E5331 3 G Мобилни Жариште Изградена-во HSPA/HSPA/UMTS 2100/900 MHz
Модел : Hua Wei E5338
CE&FCC Помина!
Авто-Apn,Со слотот за sim картичката
Поддршка 10 Wifi уреди да се поврзат во исто време!
100% работи World Wide!
Дефект Го Оценувате :
Со својата безжичен интерфејс, E5338 поврзува да сите Wi-Fi уреди, создавање на ваша лична Wi-Fi зона! Го носат во вашиот џеб, и можете да останете онлајн во секое време и секаде, преку Wi-Fi уред, мобилен телефон, PSP, дигитална камера, лаптоп, PDA итн. Ќе искуство на високо-брзина на сурфање и стабилна врска, карактеристики на вистински 3 G ера!
HUAWEI E5338 3 G Wi Fi Рутер Specificatioin :
HSPA/HSPA/UMTS : 850,900,1700/2100,1900,2100 Mhz
EDGE/GPRS/GSM : 850/900/1800/1900 Mhz
HSPA+ (DL) податоци услуга до 21.6 Mbit/s
HSDPA (DL), податоци, услуги и до 14.4 Mbit/s
HSUPA (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit/s
UMTS data service до 384 kbit/s
Податоци EDGE услуга до 236.8 kbit/s
Податоци GPRS услуга до 85.6 kbit/s
Димензии : 98.4 мм*54.5 мм*6.8 mm
Тежина : Околу 67 G(Вклучувајќи teh батеријата)
Дисплеј : 4 пилот светилка
Батерија : 1500m Ah,
Максимална работно време : 6 часа
Максимално време во мирување : 300 часа додека Wi-Fi е исклучен;
слот за micro SD картичка : Да
Надворешна Антена Интерфејс : Нема
Безжичен Протокол : IEEE 802.11 b/g/n
Wi-Fi Конекција Број : До 10 симултани корисници/уреди
Оперативен Систем : Поддршка на Windows XP SP3, Windows Vista SP1/SP2, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 (не поддржува Windows RT) MAC OS X 10.7, 10.8 и 10.9 со најновите надградби
Вашиот компјутер хардвер на системот треба да ги исполнуваат или надминуваат се препорачува системот за барања за инсталираната верзија на OS
.

Број На Модел На:
E5338
Wifi Frequence:
2.4 G
Поддржува VPN:
No
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Тип На Мрежа:
3G
Поддржува WPS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Вграден во Ѕид:
Yes
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 B/G/N/AC
Бренд Име:
Huawei
Поддржува WDS:
Yes
Max. LAN Податоци го Оценувате:
21.6 Mbps
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Им се допаѓа и на купувачите..