• Продажбата
  • Ново
LDDCZENGHUITEC 35W 3500lm Мотоцикл Светлата Водоотпорен Место Раководител Светлината Мотор Магла Крушка Светилка Моторни Стил Извор на Светлина
zoom_in

LDDCZENGHUITEC 35W 3500lm Мотоцикл Светлата Водоотпорен Место Раководител Светлината Мотор Магла Крушка Светилка Моторни Стил Извор на Светлина

DEN 1600.00 1951.20

Износ
check Во продавницата.


Други детални
Школка 6063-T6 алуминиум Површински третман Type3 хард-елоксирани анти-абразивни заврши Леќа Анти-одраз оптичко стакло леќа Предводена Чаша Висока effiency портокалова кожа рефлектор Кабел 41 Inchs или прилагодено Боја Бин Бело "L"заградата на 304 нерѓосувачки челик Зрак Агол 28 Коло ефикасност 0.95 Работна Температура -40 - 60
Нови Водоотпорен КРИЕШЕ Бела DC 12 V Чип XML У2 4 Led светлото на рефлекторите . 3500 x 1= 3500 Lm за Мотоцикл, АТВ, Автомобил, ЏИП,Брод...
На оваа аукција е за едно парче на светла (1pcs)
Подолу се слики споредување WR20 (1600 LM) & WT40 (3000 LM) & 2x WT40 (6000 LM)
известување кругот белег во секоја слика, што дава подобра идеја за разликата
Повеќе слики подолу покажува разликата bewteen WR20 & WT40 & 2x WT40
известување одраз на дрва & светлина на десната страна на ѕидот, која дава претстава за разликата
Подолу дијаграм покажува како да се жица за вклучување/исклучување за да позитивна или негативна страна
Подолу стр ictures предвидено од страна на купувачи ,ви благодариме.
Подолу се слики испратени назад од Марк во велика БРИТАНИЈА
монтирани 2x 20w & 2x 30w рефлектори на неговиот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Боб во САД
монтирани пар на 30w led светла под светлата на неговиот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Давид во Бразил
Сите негови пријатели се монтирани пар на 30w led светлата на својот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Achilleas во Грција
монтирани пар на 30w led светла на неговиот мотоцикл
Подолу се слики испратени назад од Kollios во Австралија
монтирани 2x 30w лер рефлектори на неговиот велосипед
Предупредување :
1.

Wattage:
35W
Бренд Име:
LDDCZENGHUITEC
led светилка:
4*U2 led чип За Suzuki /Хонда /Јамаха Kwasaki
тековната:
1.5 A-3.5 За KTM Peugeot/Augusta/ триумф
Опсег:
300М За Урал/ Moto Guzzi /Индиски /HYOSUNG
Боја:
Црна Slivery или прилагодено За BIMOTA /SWM / FREDKODLIN/ VECTRIX
Температура На Боја:
3000K-7500K За Italjet /SHERCO /DERBI /POLINI За Херој / Jawa / Натпреварот
Водоотпорен оценка:
off road локомотива За Aprilia /Royal Enfield/Претходница
Пакет:
Белата кутија или Подарок кутија За Benelli /BMW /Харли /Ducati
Напон:
9v-16v For Bombardier Victory /Vespa

Им се допаѓа и на купувачите..