• Ново
Проектор сијалица Оригинални голи светилка P-VIP 180/0.8 E20.8 за BenQ OPTOMA Acer Проектори 180 дена гаранција
zoom_in

Проектор сијалица Оригинални голи светилка P-VIP 180/0.8 E20.8 за BenQ OPTOMA Acer Проектори 180 дена гаранција

DEN 2350.56

Износ
check Во продавницата.

Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки. Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација.
Светилка model : P-VIP 180/0.8 E20.8
Светилка стил : Оригинални голи светилка
Испорака детали за : 1-2 работен ден
Гаранција : 180 денови
Одржување светилка живот:
1. Префрлување напојување внимание цел.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание.
2. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен.

Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Број На Модел На:
p-vip 180/0.8 e20.8
Долг Животен Век:
висока осветленост
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Светилка Живот:
2500-3000H
Тип На Светилка:
оригиналниот голи светилка
Warrranty:
180 дена
испорака:
1-2 работни денови

Им се допаѓа и на купувачите..