• Продажбата
  • Ново
Бесплатен превозот 50025479 за Nec VT37 VT47 VT570 VT575 VT70 проектор голи светилка VT70LP Долг живот висока осветленост
zoom_in

Бесплатен превозот 50025479 за Nec VT37 VT47 VT570 VT575 VT70 проектор голи светилка VT70LP Долг живот висока осветленост

DEN 1470.00 1563.84

Износ
check Во продавницата.


Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки. Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација.
Светилка модел : VT70 LP, ЛВ-LP25, 50025479 Моќ : NSH 200 W
Работен век : прибл. 2000hrs
Работа со NEC : VT37 VT47 VT570 VT575
Гаранција : 180 денови од превозот
1.MOQ : 1piece/парчиња
2.Време на испорака : рок од 1-2days по примена на плаќање
3.Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex.ЕМС.Кина Пост.Epacket итн.
4.Пакет : Секој проектор светилка доставени во специјално спакувана кутија со единствен сериски број.
Ако може да се најде потребни модели во нашата продавница,ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас ,
ние ќе ви понуди подетални информации. Одржување светилка живот:
1. Префрлување напојување внимание цел.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание.
2. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен.

Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Број На Модел На:
VT70LP
светилка број:
VT70LP
Гаранција:
180 дена
Траење на живот:
2000hrs
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Функција:
Компатибилен Голи Светилка
Употреба:
бизнис/училиште/education/home

Им се допаѓа и на купувачите..