• Ново
МАПАТА Цела Апсолутен Притисок Сензор за LANCIA DELTA јас 831AB0 836 2.0 16V 1979 -1999 60809804 7750716 6742049
zoom_in

МАПАТА Цела Апсолутен Притисок Сензор за LANCIA DELTA јас 831AB0 836 2.0 16V 1979 -1999 60809804 7750716 6742049

DEN 783.36

Износ
check Во продавницата.


Зошто треба да го користите FONAN сензори
- Висок квалитет на производство
- Се обезбедат оптимални перформанси
- Точно тестирани & одобрени
- Се исполнат O. E спецификации
!!!!!МНОГУ ВАЖНО!!!!
Пред ставање на ред за оваа содржина, МОРА да се ПОТВРДИ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ се ВКЛОПИ во ВАШИОТ VEHCILE! Употреба на производителот дел број наведени погоре и се поклопува со вашиот постоечки авто дел или контактирајте со вашиот продавач со овој дел број корисна. Многу авто одлуки промена авто делови средината на годината. Многу авто сензори изгледаат исто, но се разликува малку. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
Притисок Спектар 20-250kpa Напон 240-4775mv Иглички 4 игли Тип MAP сензор Гаранција 12 месеци Ftis автомобили OE број АЛФА РОМЕО 7750716 ФИАТ 60809804 FORD V92 AB-9 F479-АА FORD 6 742 049 EPS 1.993.008 KW 493 008 MAGNETI MARELLI PRT 06/00 MAGNETI MARELLI PRT 06/00 2006 AA MAGNETI MARELLI 215810001900 За АЛФА РОМЕО 155 (167) (1992/01 - 1997/12) На ФИАТ КУПЕ (ФА/175) (1993/11 - 2000/08) За ФОРД ПРИДРУЖБА VI (GAL) (1992/09 - 1995/01) За LANCIA DELTA јас (831 AB0) (1979/09 - 1994/01) За LANCIA DELTA II (836) (1993/06 - 1999/09)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.,ltd и Г-дин Фенг јуни Лиу. е сопственик и оператор. Во 2001 година, Г-дин Лиу доби во индустријата на автоматскиот сензор, биле посветени на развојот и производството, па се до денес. Во помеѓу години, Г-дин Лиу е комуникација со меѓународно познати претпријатија на авто-делови. Ова ги поставил темелите за подоцна FONAN 's технологија на производство раст.
Во 2008 година, FONAN електроника фабрика е основана.

линеарна:
7538697
Резолуција:
7750716
Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Чувствителност:
Во 99%
Мерен Опсег:
60809804
Hysteresis:
V92AB-9F479-АА
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Повторливост:
215810001900
Тип:
Цела Апсолутен Сензор За Притисок
Автомобил Направи:
АЛФА РОМЕО ФИАТ FORD
OE БР.:
7750716 7538697 60809804 6742049
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y131
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
EU
Други Не.:
V92AB9F479AA V92AB9F479A

Им се допаѓа и на купувачите..