• Продажбата
  • Ново
Новиот Дизајн Безбедност 1CH Канал Безжични RF Далечински Управувач Switch Црна Предавателот+3 Приемник Адаптер DC9V 12V 24V
zoom_in

Новиот Дизајн Безбедност 1CH Канал Безжични RF Далечински Управувач Switch Црна Предавателот+3 Приемник Адаптер DC9V 12V 24V

DEN 773.00 858.72

Износ
check Во продавницата.

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
Безжичен Далечински Управувач Switch 3 Receiver Одбор & 1 Transmitter Далечински Контролер
Пакување листа :
3x Приемник
1x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот
Спецификација :
1.Предавателот
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 6 MA
Оперативен Фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (Default 315 MHz)
Фреквенција на Далечина : 0-150m
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).
Кодирај : Фиксиран код, учење код, возен кодот
2.Примачот
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched .

боја:
DC12V 433MHZ, DC12V 315MHZ, DC9V 315MHZ, DC9V 433MHZ, DC24V315MHZ, DC24V433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-150M
Број На Модел На:
SKU6871
Гаранција:
1
Карактеристики:
Безжичен далечински управувач Префрлате
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
1CH
Фреквенција:
315/433MHZ

Им се допаѓа и на купувачите..