• Продажбата
  • Ново
Безжичен Далечински Управувач Switch Систем DC v 3.5 3.7 v 5v 6v 7.4 v 8.4 v 9v 12v Micro Безжичен Далечински Вклучите Мини Ресивер Предавателот
zoom_in

Безжичен Далечински Управувач Switch Систем DC v 3.5 3.7 v 5v 6v 7.4 v 8.4 v 9v 12v Micro Безжичен Далечински Вклучите Мини Ресивер Предавателот

DEN 596.00 661.92

Износ
check Во продавницата.

Безжичен Далечински Управувач Switch Систем DC v 3.5 3.7 v 5v 6v 7.4 v 8.4 v 9v 12v Micro Безжичен Далечински Вклучите Мини Ресивер Предавателот примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро . па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа 1. Работен Напон : DC3.5 V-DC12 V 2. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3. Работна Фреквенција : 315 Mhz Работа Тековни / Quiescent струја : 5 - 7ma 4. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.2 MHz 5. Работна температура : -20 "C- +80" C 6. Примање на Чувствителност : -114d Bm 7. Излез Држава : Текст DC3.5 V-DC12 V Излез DC3.5v-DC12 V 8. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 21mm×11mm×6mm (L×W×H) Мини Големина 10. Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Еден-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА за да се Префрлате- Притиснете едно копче за едно време е ЗА .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е микро приемник, пред да ги купите, ве молиме мерка на вашиот товар точно работен напон и струја
пакетот вклучува :
2* Предавател (без батерија)
1* Приемник (без случај)

боја:
315mhz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
LH-35-12-T2
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-50 метри
Гаранција:
1
Карактеристики:
микро одбор
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
PCB големина:
21mm x 11mm x 6mm
Работа Напон:
DC3.5v 3.7 v 5v 6v 7.4 v 8.4 v 9v 12v
Фреквенција:
315mhz

Им се допаѓа и на купувачите..