• Продажбата
  • Ново
AC85V 110V 120V 220V 250V Безжичниот Далечински Управувач Switch Далечински Контролер Далечински Switch 1CH 1 CH Реле Приемник 315/433Mhz
zoom_in

AC85V 110V 120V 220V 250V Безжичниот Далечински Управувач Switch Далечински Контролер Далечински Switch 1CH 1 CH Реле Приемник 315/433Mhz

DEN 1347.00 1497.12

Износ
check Во продавницата.


Безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач во два режими на копчето интерфејс е речиси е клучот за да го отворите упатство и далечински управувач поддршка за кодот за учење за скролување. Кога далечинскиот управувач режим има два начини на работа прилагодливи (авто-заклучување и interlocking), со вклучен на копчето за да се научат интерфејс, и може да биде било која комбинација од повеќе од 10 безжичниот далечински управувач и поддршка.
Авто-заклучување оперативен режим : исто копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете го истото копче за да го отворите, потоа кликнете на Комесарот;
Кога блокирам на владата : во две различни копчиња на далечинскиот управувач за да дознаете кодот, притиснете копче за да го отворите, потоа притиснете друг копче за да го исклучите;
Технички Параметри :
Оперативен напон : AC80-260 V
Оперативен фреквенција : 315 MHz / 433 MHz (изборен)
Максимално оптоварување : 2000 W
Големина на : 55 * 51 * 25mm (со капак)
Оперативен фреквенција : 315 MHz / 433 MHz (изборен)
Работа : авто-заклучување, interlocking (вклучен од учењето)
Авто-заклучување учење код Метод :
Прво, по моќ безжичниот далечински управувач прекинувач, поврзани на далечинското електрични се префрлате рачно да се тестира дали на нормален моќ работа. Потоа притиснете на учење копчето за околу 3 секунди, на далечински управувач се префрлите интерфејс научат индикатор светлото, нека оди веднаш притиснете кое било копче на далечинскиот управувач два пати, да научат индикаторот трепка три пати после борбата против сивата, покажува успех во учењето.

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
10-50m
Гаранција:
1
Карактеристики:
AC85V-250V
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Им се допаѓа и на купувачите..