• Продажбата
  • Ново
Убаво AC220V 1CH Мини Далечински Управувач Switch Мали Приемник Светлина Светилка LED Сијалица SMD Далечински Осветлување Switch 315/433 Учење Копчето
zoom_in

Убаво AC220V 1CH Мини Далечински Управувач Switch Мали Приемник Светлина Светилка LED Сијалица SMD Далечински Осветлување Switch 315/433 Учење Копчето

DEN 1015.00 1127.52

Износ
check Во продавницата.


1)Приемник (switch)
Канал : 1 CH
Работен Напон : 220 V (180 V-240 V)
Макс оптоварување струја : 10 A (треба подобро помал од 7А)
Работна Фреквенција : 315 Mhz/433 Mhz
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +80'C
Излез начин : Бутване . Интер-заклучување . Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Вклучете големина : 55*32*17mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА . притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ . (еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач )
Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch треба 2 копчиња на далечинскиот управувач )
Метод на учење
Текст AC220 V за Примачот. притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот , Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно.
Расчистување Код :
Имајќи притиснете го копчето за учење Копчето на приемникот додека Led индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно.
2)Далечински управувач (предавател)
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 30 MA
Оперативен Фреквенција : 315/433 MHz
Фреквенција на Далечина : 20М-200 M
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).

боја:
220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
SKU6131
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
AC220V Мини
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Им се допаѓа и на купувачите..