• Ново
2017 најновите Professtional HDV HD Denifition full hd 1080p видео камера HDV-Z20 64GB мини дигитален видео камера камера
zoom_in

2017 најновите Professtional HDV HD Denifition full hd 1080p видео камера HDV-Z20 64GB мини дигитален видео камера камера

DEN 5279.52

Износ
check Во продавницата.


2017 најновите Professtional HDV HD Denifition full hd 1080 P видео камера
HDV-Z20 64 GB мини дигитален видео камера камера
Опција 1 : стандард
Опција 2 : стандард + широк агол леќа
Опција 3 : стандардни + микрофон
Опција 4 : стандард+картичка 32 GB
Опција 5 : стандард+ картичка 64 GB
Опција 6 : стандард + широк агол леќа + микрофон
Опција 7 : стандард + широк агол леќа + микрофон + картичка 32 GB
Опција 8 : стандард + широк агол леќа + микрофон + картичка 64 GB
Карактеристики 5.1 mp cmos сензор , max 24mp 3.0" touch дисплеј 16x оптички зум sd картичка до 64 GB батерија lihtium батеријата поддршка на макро леќа и топла чевли микро телефон full hd дигитален видео 1080p видео камера f=3.8 mm F NO : 2.6 remoter контрола Анти-се тресат Авто-пат Стан далечинска контрола
Спецификација на производот Модел : HDV-Z20 Производот : Full HD H. 264 Wi Fi видео камера Сензор големина : 1/3.2 инчен Сензор за резолуција : 3280(H)*2464(V) тип на Сензор : 800 M BSI Exmore R CMOS се Прикаже : 3.0" (16 : 9) екран на Допир Панел DSP : NT96655 Бленда : f=3.8 mm F NO : 2.6 Зум : 16 X за дигитален Видео Формат : MPEG-4 AVC/H. 264 Резолуции : FHD1920*1080(30fps), HD1280*720(30fps),VGA 640*480(30fps) Слика Формат : JPEG Резолуции : 24 M/20 МИЛИОНИ/16М/12 M/10 M/7 M(HD)/5 M/3М/2 M(HD)/VGA Wi Fi : Вграден МИКРОФОН : Вграден Звучник : Вграден Далечински Управувач : Изграден во ЛЕР : Изградена во ( LED X 2 ) Анти-се Тресат : поддршка за Откривање на Лице : поддршка Продолжи шут : поддршка Self Timer : (2 S,5 S,10-ТИ) Интерфејс HDMI : Мини C Тип : HDMI V1.3 Interface3.5 MM : Yes ( за Надворешен МИКРОФОН ) Interface USB : USB2.0 Интерфејс топла Чевли : Yes ( за Надворешен МИКРОФОН) Надворешна Меморија : SD Картичка ( max поддршка 64 GB.

Пакет:
Опција 1, Опција 2, Опција 3, Опција 4, Опција 5, Опција 6, Опција 7, Опција 8
Стабилизација На Слика:
Оптички Стабилизатор На Сликата
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Екран На Допир:
Yes
Број На Модел На:
HDV-Z20
NightShot Функција:
Yes
Тип:
Професионални
Употреба:
Професионални
Бренд Име:
Winait
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)
Тип На Сензор:
CMOS
Дополнителна Функција:
Поддршка за WIFI
Тежина:
401g-500g
Големина На Екранот:
2 - 3
Оптички Зум:
10x - 20x
Сензор Големина (инчи):
1/3 инчи
Пиксели:
6 милиони денари повеќе
Чување Тип:
SD Картичка

Им се допаѓа и на купувачите..