• Ново
0.01 mm BC03B Дигитални Дебелина Мерач/ Електронска Дебели Мерач Ширина Мерка Алатки 0-10мм
zoom_in

0.01 mm BC03B Дигитални Дебелина Мерач/ Електронска Дебели Мерач Ширина Мерка Алатки 0-10мм

DEN 6000.00

Износ
check Во продавницата.

0.01 mm BC03 B Дигитални Дебелина Мерач/ Електронска Дебели Мерач Ширина Мерка Алатки 0-10мм
Техника параметар :
Материјал
Мерен опсег
Резолуција
Работа во длабочина
Метал, Од Не ' Рѓосувачки Челик Сонда
0 ~10мм
0.01 mm
100mm
Опис :
Континуирано Дебелина Мерач е dial индикатор монтирани полиците во табелата, неговите тркала се соочуваат со сондата за мерење маса рек тркала сонда.Растојанието помеѓу мерење на површината (дебелина), од страна на индикаторот читање мерење алатка.
Континуирано Дебелина Мерач за континуирано мерење на лентата објект.
Функција : Главно се користи за мерење на дебелина димензии.
Улога : Дебелина Мерач е главно се користи за мерење на дебелина димензија.
Ефикасноста карактеристики :
1, опремени со вежба анти-шок dial индикатор и дигитални dial индикатор.
2, dial индикатор има голем број од брзо укинување на уредот.
3, dial индикатор со надворешниот прстен за заклучување на уредот.
4, dial индикатор има толеранција индикатор.
5, две мерни главата на воланот
Примена :
Дебелина мерач главно се користи во мерење на дебелина на хартија, кожа, гума на ткаенина и сите видови на лист метал, стакло панелот, итн.
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со цел vaule.

Број На Модел На:
BC03B
Тип:
дебелина мерач
Мерен Опсег:
0~10 mm
Поделба Вредност:
0.01 mm
Мерење На Длабочината На:
100 mm
Име:
shan
Функција:
Главно се користи за мерење на дебелина димензии
Улога:
Дебелина Мерач е главно се користи за мерење на дебелина ди

Им се допаѓа и на купувачите..