• Ново
80mm директна линија пос термички печатач со металик машина Android, IOS bluetooth печатач за поддршка на RJ11 парични фиока врска
zoom_in

80mm директна линија пос термички печатач со металик машина Android, IOS bluetooth печатач за поддршка на RJ11 парични фиока врска

DEN 5712.00

Износ
check Во продавницата.


80mm директна линија пос термички печатач со металик машина Android, IOS bluetooth печатач за поддршка на RJ11 парични фиока врска ХС-E81 UAI
Печатење метод
Директна термичка
Печати ширина
72mm
Колона капацитет
576 точки/линија 512 точки/линија
Брзина на печатење
300мм/s
Интерфејс
USB+Bluetooth
Печатење на хартија
79.5±0.5 mm×φ80mm
Линија проред
3.75 mm (Прилагодливи со команди)
Колона број
80mm хартија : големината на Буквите Е - 42 колони или 48 колони/Font Б - 56 колони или 64 колони/ Кинески,традиционален Кинески - 21 колони или 24 колони
Карактер големина
ANK,Фонт A : 1.5×3.0 mm(12×24 точки) Фонт B : 1.1×2.1 mm(9×17 точки)Кинески,традиционален Кинески : 3.0×3.0 mm(24×24 точки)
Машина
Авто машина
YES
Баркод Карактер
Продолжување
карактер
лист
PC347(Стандард Europe),Katakana,PC850(Multilingual),PC860(Portuguese),PC863(Canadian-French),PC865(Nordic),West-Europe,Greek,Hebrew,East-Europe,Iran,WPC1252,PC866(Cyrillic#2),PC852(Latin2),PC858,Iran II,Latvian,Arabic,PT151(1251)
Типови на бар-кодот
UPC-A/UPC-E/JAN13(EAN13)/JAN8(EAN8/CODE39/ITF/CODABAR/CODE93/CODE128)
2 D кодот
QR Кодот
Баферот
Влезниот бафер
2048k бајти
NV Флеш
256k бајти
Моќност
Моќ адаптер
Текст : AC 110 V/220 V, 50~60 Hz
Извор на енергија
Излез : 24 V DC/2.5
Парични фиока излез
DC 25 V/1 A
Физички карактеристики
Тежина
1.60 KG
Димензии
190×145×145mm (D×W×H)
Животната Средина Барања
Работна околина
Температура (0~45) влажност(10~80%)
Складирање на животната средина
Emperature(-10~60) влажност(10~80%)
Сигурност
Машина живот
1million намалувања
Печатач главата живот
100 КИЛОМЕТРИ
1, прифаќаме Alipay, Запад Унија, T/T, Сите Големи Кредитни Картички се прифаќаат Therough Безбедна Уплатата ЗАЧУВАМ.

Двострано Печатење:
No
Напон:
220-240V(±10%)
Max. Резолуција:
203dpi
Потрошен Тип:
Црна Прав Еден
Стил:
Црна и Бела
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Хартија Храна Режим:
упатство
Брзината На Печатење:
12ppm
Тежина:
2.5kg
Број На Модел На:
ХС-E81UAI
Црна Брзината На Печатење:
300мм / Sec
Внатрешна Меморија:
2MB
Бренд Име:
Honeprt
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
Приемот Печатач
Интерфејс Тип:
USB+Б
Макс. Големина На Хартија:
80mm
Големина:
190*145*145mm
Тип:
термички печатач
Производи Статус:
Акции

Им се допаѓа и на купувачите..