• Продажбата
  • Ново
Raining Ден Кинески Смета Крстот Бод Шема 11CT 14CT Отпечатена На Платно Крстот Бод Комплет Везови Крст Поставен Везана
zoom_in

Raining Ден Кинески Смета Крстот Бод Шема 11CT 14CT Отпечатена На Платно Крстот Бод Комплет Везови Крст Поставен Везана

DEN 336.00 632.64

Износ
check Во продавницата.


Raining Ден Кинески Смета Крстот Бод Шема 11 CT 14 CT Отпечатена На Платно Крстот Бод Комплет Везови Крст Поставен Везана
Бренд Име : Радост Недела
Embroidering Платно : Белата боја
Материјал : 100% Памук
Пакување Содржи :
Embroidering Игли *2
Embroidering Теми *Доволно
Embroidering Скицата *1
Вез Крпа *1
Крстот Бод Настава*1
(Не надвор рамка)
14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Бело Платно
14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Печатени Шема
11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Печатени Шема
Answer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) .Но 14 CT Печатени бил отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( Печатени е полесно отколку unprinted ) 11 CT : користете 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е Поголем од 14 CT ) Пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Големина (W*H) : 28 Cm*27cm (14 CT)
36 Cm*34 Cm (11 CT)
.

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Стил:
Пастирски
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Шаблон Тип:
Цртан филм
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PP

Им се допаѓа и на купувачите..