• Продажбата
  • Ново
ОДС-2250 HANTEK Виртуелна Oscilloscope USB2.0 PC Базирани 100MHz 2 Ch 250MSa/s Oscilloscope Автомобилската Со 23 Мерење Функции
zoom_in

ОДС-2250 HANTEK Виртуелна Oscilloscope USB2.0 PC Базирани 100MHz 2 Ch 250MSa/s Oscilloscope Автомобилската Со 23 Мерење Функции

DEN 8950.00 11933.28

Износ
check Во продавницата.


Hantek Дигитални Oscilloscope DSO2250 USB2.0 PC Базирани Oscilloscopes 100 MHz 250 MS/s 2 Канали ОДС-2250 Модел DSO2090 DSO2150 DSO2250 Канал 2 2 2 пропусен Опсег 40 MHz 60 MHz 100 MHz Max. Примерокот го оценувате 100 MS/s 150 MS/s 250 MS/s Зголемувањето на Време 8.8 нс 5.8 нс 3.5 нс Отпорност 1 M 25p F Спојка AC/DC/GND Вертикална резолуција 8 Bit се Здобијат со опсег 10m V-10 V, 10 Steps DC точност 3% Timebase спектар 2ns-1h, 39 Чекори Вертикална прилагодливи Да Внесување заштита Диоди стегање X-Y Да ЛОК. текст Да Предизвика Режим Автоматски, Нормално и Еден Предизвика Падина +/- Активирањето ниво прилагодливи Да Предизвика Тип Зголемувањето на работ, паѓа на работ Предизвика Извор CH1, CH2, ЛОКАЛ Пред/Пост предизвика 0-100% големина на Бафер 64 K 64 K 1 M Примерок избор Да Бранови Display port/линија, бранови просек, упорност, интензитетот Мрежа Отвори/Затвори Вертикален режим CH1, CH2, Dual, ДОДАДЕТЕ Курсорот мерење Да Математика FFT, покрај тоа, одземање, множење, поделба. Курсорот Фреквенција, Напон Додатоци S/W CD, сонди, прирачник, USB кабелот DSO2000 Серија *200 MHz пропусен опсег, 50 GSa/s земање мостри *USB2.0 интерфејс, без надворешен извор на енергија е потребно, лесен за употреба. *да бидат погодни за лаптоп компјутер,производ на линија на одржување,се користи лесно за работа. *Димензии (mm) : 190(L) x100(W) x35(H), се врши лесно. *Со високи перформанси,250 MS/s реално време за земање, 200 MHz пропусен Опсег. *Оперативен Систем : Windows7,Windows Me, Windows NT, Windows 2000, Windows XP ,VISTA,Win8 *23 мерни функции, PASS/FAIL Проверите, бидат погодни за технички апликација. *Бранови просек, упорност, интензитет, invert, покрај тоа, одземање, множење, поделба, X-Y парцела.

Бендот Ширина:
100-349MHz
Број На Модел На:
DS0-2250
Бренд Име:
maxgboom
DIY Материјали:
Електрични
Дигитални Канали:
2
Големина На Дисплеј:
Никој
Резолуција На Екранот:
Никој
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
250MSa/s
пропусниот опсег:
100Mhz

Им се допаѓа и на купувачите..