• Ново
MIZHO Бренд Бакар Метал Плоштадот Поларизирани очила за сонце За Жените од Тебе Луксузни Модни Eyewear TR90 очила со Женски Преголеми
zoom_in

MIZHO Бренд Бакар Метал Плоштадот Поларизирани очила за сонце За Жените од Тебе Луксузни Модни Eyewear TR90 очила со Женски Преголеми

DEN 3264.00

Износ
check Во продавницата.


MIZHO очила функција поларизирани леќи и леќа карактеристика разлика HD леќа има AR antireflection ефект, намалување на сонцето оштетување на очите. Направи слика повеќе јасни и се на врвот! Плус Анти-Рефлективен третман, анти-отсјај (Анти-отсјај; AG), анти-soiling (Анти-дупка со) и други мулти-леќа
Обичните поларизирани леќи дозволи само природна светлина во одредена насока на поларизација на светлината минува низ објективот. Поради својата филтер функција, го носат за да ги видат работите затемнети. Со цел да се филтрираат сонцето блескаше на вода или на копно еднакви насока на снег, заслепувачка светлина, нормално да се приклучат на посебен слој на објективот, наречен поларизирани леќи. Употреба : (Крајбрежје, скијање или риболов, на пример), најсоодветен за надворешна спорт.

рамка боја:
ФОТО БОЈА
Eyewear Тип:
Очила за сонце
Тип На Објект:
eyewear
Оптички Леќи Атрибут:
Анти-Рефлективен,Огледало,Поларизирана,UV400,од Тебе
Пол:
Жените
Леќа Висина:
56mm
Леќа Ширина:
59mm
Рамка Материјал:
Пластични Титаниум
Одделот За Името:
Возрасни
Стил:
Плоштад
Бренд Име:
MIZHO
Број На Модел На:
WPGJ173
Леќи Материјал:
Polaroid
Тип На Производ:
Поларизирани очила за сонце женска
Опсегот:
на возење, да се патува, риболов
Леќа карактеристики:
HD Безбедност Polaroid
Рамка Материјал:
Бакар & Пластични Титаниум
Површински Третман:
нано вакуум позлата
Применливи Луѓе:
Жените бизнис Унисекс
Производ Стандарди:
ФДУ UV400 CE SGS
Стил:
тренди иднина steampunk

Им се допаѓа и на купувачите..