• Продажбата
  • Ново
Црвено Кафе Боја Триаголник Кристал Посочи Назад Стакло Фенси Камен монистра.10мм 12mm 18mm 23mm
zoom_in

Црвено Кафе Боја Триаголник Кристал Посочи Назад Стакло Фенси Камен монистра.10мм 12mm 18mm 23mm

DEN 653.00 816.00

Износ
check Во продавницата.


Квалитетот на нашите кристал камења е многу блиску до СОНЦЕТО кристал скапоцени камења. Тие ги имаат истите аспекти и димензии со ШВ оние. Целта на компанијата е да понуди широк асортиман на стакло камења врз основа на висок квалитет, брза испорака и прифатлива цена.
Големина на фенси камен : 4x6mm,6x8mm,8x10mm,10x14mm,13x18mm,18x25mm,18x27mm
Материјал : 4780 Кристално Стакло
Облик : Конус со 16 парчиња
Позлата на Дното : Сребро Foiling, посочи назад
Одделение : Фенси Камења во прво Одделение На
Техника : Машина за Сечење и Машина за полски
Употреба : Накит, чевли , облека, ноктите, чанти, итн
Други Достапни Бои : Стакло, Кристал AB, Авион, Црн Дијамант, Светлина Сафир, Сафир, Сина Циркони, Аквамарин, Peridot, Olivine, Смарагд, Jonguil, Пушеле Топаз, Аметист, Светлина Праска, Light Rose, Светлина Siam, Виолетова Сомот, Виолетова, Сребрена Сенка, Златна Сенка, Виножито, Fuchsia, итн.
Пакување : Стандардни кутија, пластични листови обвиткани со филмот во safe белата кутија и потоа во тетрапак.

Големина:
10mm 288pcs, 12mm 225pcs, 14mm 155pcs, 18mm 132pcs, 23mm 63pcs
Тип На Производ:
Монистра
Материјал:
Кристално
Број На Модел На:
4780 Кристал Фенси Камен
Техника:
Полиран
Точка име :
4780 фенси камен
Позлата на Дното:
Сребро Foiling / Сребрена Foiled посочи назад
одделение:
Скапоцени Камења во прво Одделение На
Употреба:
Накит, чевли , облека, ноктите, чанти, итн
Други Достапни Големини:
4x6mm,6x8mm,8x10mm,10x14mm,13x18mm,18x25mm,18x27mm
Објектот Форма:
Принцеза-намалување на
Камен Материјал:
кристално стакло

Им се допаѓа и на купувачите..