• Ново
SWM1000 UWB модул затворен локацијата на безжичниот спектар пронаоѓач со STM32 контролер може да работи самостојно
zoom_in

SWM1000 UWB модул затворен локацијата на безжичниот спектар пронаоѓач со STM32 контролер може да работи самостојно

DEN 3359.52

Износ
check Во продавницата.

SWM1000 е ултра wideband (UWB, Ултра Широк Бенд) безжични transceiver модул, Тоа може да се постигне висока прецизност (грешка На SWM1000 модул користи Decawave е DW1000 безжична transceiver чип, И вграден во СЕНТ компанијата STM32 F051 процесор, може да биде удобен преку сериски команда Спроведување на UWB параметар прилагодување, на периодични UWB сигнал (Blink) испрати, на UWB сигнал Примање и безжични кои се движат (Две Начин се Движат) и други функции. Модулот информации вклучува : (1) чип Прирачник (2) дефинирање на хардверски интерфејс (3) SWM1000 User ' s Manual (4) SWM1000 Модул горење бинарни датотеки (5) Decawave фабричките Предвидено DW1000 API програмирање референтна шифра (6) модул кои се движат функција на изворен код (Keil Инженерство) Дел од податоците на модул може да се симнат на Sky Drive : pan.baidu.com/s/1d Fp Tb0 X Целосни информации, ве молиме контактирајте кабинетот по плаќање, ви благодариме!

Тип:
Безжичната
Бренд Име:
KEFU
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
.

Им се допаѓа и на купувачите..