• Продажбата
  • Ново
20X50 BAK4 Призмата Двоглед Оптички Бинокуларна Телескоп LLL Ноќно гледање Hd Широк агол Пешачење Логорување на Отворено Телескоп
zoom_in

20X50 BAK4 Призмата Двоглед Оптички Бинокуларна Телескоп LLL Ноќно гледање Hd Широк агол Пешачење Логорување на Отворено Телескоп

DEN 1680.00 2333.76

Износ
check Во продавницата.


т
20 X50 BAK4 Призмата Двоглед Оптички Бинокуларна Телескоп LLL
Ноќно гледање Hd Широк агол Пешачење Логорување на Отворено Телескоп
Ве молиме имајте на ум : тоа не може да се види во сите темни вечер , но тоа може да го користите под уличното осветлување !
Често Поставувани Прашања за двоглед :
1. H ож многу метри можам да видам кога користите двоглед?
Кога користите двоглед, растојанието се зависи од целта големина,временските услови. Понекогаш и во добри временски услови , можете да ги видите околу 2000 метри.
2. Како за сликата дефиниција ?
Сликата дефиниција, исто така, се однесуваат на целта големина. Под добри временски услови, можете да ја видите паричка на пат околу 80 метри , видете регистарскиот број, јасно околу 300 метри. види зборот на билборд околу 1000meters.
3. Јас може да се види целта во вечерните часови ? Дали има визија ноќ ?
Телескоп е чиста оптички инструменти . тоа не може да се користи под средина на сите црна .тоа е LLL ноќ визија . нејзините карактеризира да се набљудуваат со цел јасно да се со користење на надворешни слабо светло . на пример : Осветлување, концерт осветлување, улична светилка, месечината, starlight
4. Тоа ќе ја оштети додека на превозот ?
Еве ние се провери секој двоглед пред превозот ,за да се осигури секој се во добар квалитет , и ние ќе се стави на воздушен балон филм за да го заштити . па ве молиме да ни веруваат . ќе добиете она што ви се допаѓа !
5. Зошто се чувствувам вртоглавица кога го користите ?
Причините се како што следува :
1) Повеќето случаи се рунда десното око диоптрија не't прилагоди добро, доведе до слики замаглување.

Број На Модел На:
20x50
Бренд Име:
FS
Тип:
Двоглед
Точка Бр.:
20X50 Двоглед
Magnifiercation:
20X
Тежина:
850g
Јасна цел отворот:
50mm
боја:
Црна
Место на Потекло:
Кина

Им се допаѓа и на купувачите..