• Ново
Godox QS1200II Флеш Главата 1200Ws 2.4 G Безжична X Системот Со X1 Предавател За Sony Канон Nikon Fujifilm dslr фото Камера
zoom_in

Godox QS1200II Флеш Главата 1200Ws 2.4 G Безжична X Системот Со X1 Предавател За Sony Канон Nikon Fujifilm dslr фото Камера

DEN 29040.00

Износ
check Во продавницата.


ПРОИЗВОД МОМЕНТИ 1200 Ws, 5600 K Боја Температура 0.3 - 1.5 Дик за Рециклирање Флеш Времетраење : 1/800 да 1/2000 Дик Факултативна X1, FT-16, XT16 Предаватели 100-120 VAC 1/32 да 1/1 Моќ Опсег 150 W Моделирање Светилка Анти-Pre-flash Функција Чадор на Текст и да Застане Планината X1 N : X1 Предавател За Nikon Камери X1 S : X1 Предавател За Sony Камери X1 O : X1 Предавател За Олимп Камери X1 F : X1 Предавател За Камери Fujifilm

боја:
AC200-240V 50Hz, глобална напојување за AC100-120V 60Hz
Пакет:
QS1200II Со X1N, QS1200II Со X1S, QS1200II Со X1O, QS1200II Со X1F
Температура На Боја:
5600K+/-200K
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,SONY,Олимп,Lumix,Pentax
Пакет:
Yes
Екранот:
Yes
Извор На Енергија:
AC200-240V / 50Hz или глобална напојување за AC100-120V / 60Hz
Број На Модел На:
QS1200II
Бренд Име:
Godox
TTL:
No
Извор На Светлина:
Флеш
Големина (WxHxD):
30*35*30CM
Тежина:
5KG

Им се допаѓа и на купувачите..