• Продажбата
  • Ново
Камерон Кинеско 2900mAh Батеријата BL246 за Леново Атмосфера, Max Z90, Атмосфера, Max Z90-3, Атмосфера, Max Z90-7, Вибрацијата Шут
zoom_in

Камерон Кинеско 2900mAh Батеријата BL246 за Леново Атмосфера, Max Z90, Атмосфера, Max Z90-3, Атмосфера, Max Z90-7, Вибрацијата Шут

DEN 730.00 768.00

Износ
check Во продавницата.


Компатибилен модел :
За Леново Атмосфера, Max Z90, Атмосфера, Max Z90-3, Атмосфера, Max Z90-7, Вибрацијата Шут
Дел No. :
BL246
Спецификации :
Напон : 3.8
Капацитет : 2900m Ah / 11.02 Пот
Димензија : 76.50 x 55.63 x 4.04 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-LVZ900 SL
Li-Полимер батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси!nsiderate услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар. Бидејќи ние се фабрички продаваат директно и, исто така, има неколку вистински продавници во Кина, сите предмети aresold од многу брзо.

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
Леново
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
2801mAh-3500mAh
Број На Модел На:
КС-LVZ900SL

Им се допаѓа и на купувачите..