• Продажбата
  • Ново
2 мегапикселна CMOS дигиталната камера, со 9-инчен LCD екран,
zoom_in

2 мегапикселна CMOS дигиталната камера, со 9-инчен LCD екран,

DEN 8979.00 9552.00

Износ
check Во продавницата.


Функција вовед
1>> full глувчето дијаграм мени работа.
>> поддржува USB и екран симултан излез, поврзан со безжична глувчето за контрола на камерата преку USB интерфејс.
3>> поддржува тркалото на глушецот за дигитален зум на намалување.
4>> full hd 1080 P/30fps, 9-инчен екран со резолуција 1024*600; Слики може да се спореди динамички; Силна светлина сузбивање; Како и многумина 16 поставува на крстот линии; 8 групи на производот линија одржување и други интелигентни функции.
5>> рачно/автом. експозицијата, белиот баланс контрола, сликата за заштеда на време и на други човечки функции.
6>> 1/3-инчен SONY starlight сензор, еден пиксел точка 2.75*2.75 м.
Главното мени
>> да се поврзе на безжични глувчето преку USB интерфејс, внесува 12 V напојување и екранот се пали автоматски.
2>> се движи глувчето на десно од монитор, и главното мени ќе се појави автоматски.
Икона опис :
1. Авто Изложеност на : правото рамка може да бидат проверени од страна на глувчето, што значи дека камерата е во автоматска Експозиција на државата. 2. Ресетирање значи дека камерата е вратен на фабриката државата по кликнување на глувчето. 3. AE : кликнете на бела лента за право на глувчето за да се покаже дека камерата ќе внесете го времето на експозиција рачно. 4. Баланс на белата боја : Автоматски покажува дека камерата е во автоматски баланс на Белата боја држава, и кога глувчето на Еден Push, тоа покажува дека камерата прави баланс на Белата боја акција. (имајте на ум дека камерата ќе треба да одговорат на белата интерфејс со кликнување на Едно притиснување, така што белиот баланс е точна) 5.

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Карактеристики:
Портабл,Дигитален,Рачно,Со Висока Дефиниција
Број На Модел На:
9LCD
Теорија:
видео микроскоп
Материјал:
Метал

Им се допаѓа и на купувачите..