• Продажбата
  • Ново
10pcs/многу 3.175 mm CNC Рутер малку степен 25 30 40 PCB Гравирање Битови крајот мелница карбид 0.1-0.3 mm мелење машина Машина Accessorie
zoom_in

10pcs/многу 3.175 mm CNC Рутер малку степен 25 30 40 PCB Гравирање Битови крајот мелница карбид 0.1-0.3 mm мелење машина Машина Accessorie

DEN 212.00 336.00

Износ
check Во продавницата.


3.175 mm Степен : 10° 15° 20°
3.175 mm Степен:45° 60° 90°
3.175 mm 2 A Добар Квалитет Степен 20°-90°
3.175 mm 3А ВРВЕН Квалитет Степен 20°-90°
Опис на производот
Спецификација :
Месо тело со дијаметар : 3.175 mm
Сечење на работ дијаметар : 0.1 mm 0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm 0.6 mm 0.8 mm 1.0 mm 1.2 mm 1.5 mm 2.0 mm
Вкупна должина : 30мм/1.18""
Облик : Пирамида
Бренд Име : HUHAO
Диплома : 25° 30° 40°
Материјал : Волфрам челик
Карактеристики :
Овој сет на Пирамида карбид гравирање битови е совршена замена за вашиот CNC машини, направи да уживате прецизна, лесна за сечење искуство.
Направени од Волфрам челик со висок градежни алатки
Моќ алатка за 2 D скулптура, 3 D скулптури
Примена :
Поголемиот дел од пластика ,Бакар, алуминиум, железо, жад и други тешко материјали гравирање и сечење на парична казна, Акрилик, ПВЦ, Најлон, Смола, Дрво, Иверица, Тврдо, Влакна од стакло, мермер, итн
25、30、40 Degree Пирамида карбид гравирање битови
Безбедносни инструкции :
1.Жилети трајно затворени во една кертриџ или домување со помалку од 2mm на сечилото изложени
2. На перки производ не користиме за луѓе под 18 години.
3. Објектот се користат само за индустриски сечење/гравирање, не се опасни член.
Пакетот вклучува :
10 PCS/Многу Пирамида карбид гравирање битови
Се користи за тешко дрво、Акрилик、Пластични、ПВЦ、дрво、иверица
ПЛАЌАЊЕ
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.

Димензии:
J3 2501, J3 2502, J3 2503, J3 3001, J3 Број 3002, J3 3003, J3 3004, J3 3005, J3 3006, J3 3008, J3 3010, J3 3012, J3 3015, J3 3020, J3 4001, J3 4002, J3 4003, се Меша големина Забелешки, Други големина кажи ми
Број На Модел На:
9015-9032
Материјал:
Карбид
Бренд Име:
HUHAO
Вкупна Должина:
30мм
Тип:
Крајот Мелница
Дијаметар:
3.175
Обложување:
Волфрам челик

Им се допаѓа и на купувачите..