• Ново
Врвен квалитет , За HP лаптоп плоча 615686-001 DV6 dv6-3000 лаптоп плоча, Тестирани 60 дена гаранција
zoom_in

Врвен квалитет , За HP лаптоп плоча 615686-001 DV6 dv6-3000 лаптоп плоча, Тестирани 60 дена гаранција

DEN 3840.00

Износ
check Во продавницата.


Врвен квалитет , За HP лаптоп плоча 615686-001 DV6 dv6-3000 лаптоп матичната плоча,
100% Тестирани 60 дена гаранција
1,рок на Плаќање : T/T и запад унија.
2,Гаранција : 30days. ( да биде валиден, како што се на cargos)
Забелешка : ако најдете било какви проблеми како што се добие cargos во рок од 3 дена, тоа е прифатливо
за да го промените нови (купувачите плаќаат само еден начин); доколку во рок од гаранција, може да се
да ги испратите назад за поправка за слободни(плати и начин)
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1, прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2, Вториот, бидете сигурни за користење на оригиналните фан
3, Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4, Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5, Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.
1,Превозот време
Нормално време е од 10 : 3012 : 00 часот, 19 : 3021 : 00pm( вклучувајќи ги и одмор)
2, Превозот Рок
Во рок од 2 килограми,DHL ПРОЗОРЦИ Fedex ТНТ ЕМС. Повеќе од 2 килограми, DHL ПРОЗОРЦИ и "Федекс" е на
најдобро. Покрај тоа, исто така можете да appiont терминот сакате.
3,Frieght
на превозот надомест е предмет на спедитор е цитат истиот ден.

Хард Диск Интерфејс:
OC
Број На Модел На:
615686-001
Пристаништа:
Wifi,USB 2.0,VGA
Примена:
Лаптоп
Чипсет Производител:
AMD
Форма Фактор:
CEB
Почетен Датум:
2004 година
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
FSB / ХТ:
OC
Пакет:
Yes
Чипсет:
AMD
Бренд Име:
OnePino
Тип Socket:
чашката s1
Тип на ПРОЦЕСОР:
AMD
Меморија Тип:
DDR3
Меморија канал:
Три
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Форма Фактор:
ATX
Објектот Состојба:
Реновирана
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Главниот Одбор Платформа Тип:
AMD

Им се допаѓа и на купувачите..