• Продажбата
  • Ново
SHELI лаптоп Плоча за Леново y460 DA0KL2MB8D0 со интегрирана графичка картичка HM55 тестирани Целосно
zoom_in

SHELI лаптоп Плоча за Леново y460 DA0KL2MB8D0 со интегрирана графичка картичка HM55 тестирани Целосно

DEN 5851.00 6224.64

Износ
check Во продавницата.


лаптоп Плоча/плоча за Леново y460 DA0 KL2 MB8 D0 со интегрирана графичка картичка HM55 100% тестирани Целосно
ние се направи следново заложби за нашите производи :
1. 100% SHELI montherboard и во добра состојба
2. целосно тестирани и работи добро
3. бесплатен превозот во рок од 2 дена преку Хонгконг пост Воздух Mail
4. 45 дена гаранција бидејќи ќе примите нашите производи
Совети : Што е интегрирана Графичка картичка и не-интегрирана Графичка картичка ? Збунети?
1. Интегрирани : графика единица е во матичната плоча бродови. Тоа треба да го споделат лаптоп RAM меморија за да процесот на графика. На интегрирана графичка картичка е поевтина и е повеќе компатибилен со матична плоча. Тоа е, исто така, подобро на топлина мијалник и се користи помалку трошоци. Таа има помал капацитет на обработка.
2. Не-Интегрирана : На матичната плоча е со графичка картичка. Оваа графичка картичка има независни графички единици. На интегрирана графичка картичка е скап и е лесно да се има проблем. Автобус тоа е подобро за обработка на капацитетот. Кога ќе треба кандидира голем 3 D игра или професионални графички процес,треба на не-интегрирана графичка картичка.
3. Не-Интегрирана и replacble : Оваа специјална графика картичка е поврзан со матична плоча преку MXMII интерфејс. Овој тип на графичка картичка има најдобри обработка капацитет. И тоа е многу скапо ,па затоа често се продаваат seperatly . Ако ви треба овој тип на матичната плоча ,треба подобро да се јавите на продавачот за графичка картичка.
Ако имате било добар предлог за нашата работа или не се задоволни со нашите услуги на клиентите, pls ни кажете,ние ќе го направи тоа, додека не се задоволни. Ние искрено се надеваме дека може да ни остави ПОЗИТИВЕН 5 Ѕвезда . Ние гарантираме за да се направи истото за вас.
За било која причина не сте задоволни со вашата нарачка,pls контактирајте со нас преку "Трговија Менаџер" или "Прашајте го Продавачот Прашања" пред да замине неутрален или негативен фидбек.

Бренд Име:
SHELI
Тип Socket:
PGA 989
Примена:
Лаптоп
Чипсет:
HM65
Пристаништа:
VGA,USB 2.0,Ethernet,Wifi
Објектот Состојба:
Користи
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Број На Модел На:
Y460
Чипсет Производител:
Intel
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Пакет:
Yes
Хард Диск Интерфејс:
SATA
FSB / ХТ:
1366 MHz
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Меморија канал:
Двојно
Тестирани:
DMark ,Linebench R10,Батерија Марк...

Им се допаѓа и на купувачите..