• Продажбата
  • Ново
2 парчиња Диск магнети 50x10mm N35 Супер Моќна Силна Ретки Земјата Neodymium Магнет 50*10 силни магнетни 50mmx10mm
zoom_in

2 парчиња Диск магнети 50x10mm N35 Супер Моќна Силна Ретки Земјата Neodymium Магнет 50*10 силни магнетни 50mmx10mm

DEN 792.00 921.60

Износ
check Во продавницата.

Смртта магнет
2 парчиња Диск 50x10mm N35 Супер Моќна Силна Ретки Земјата Neodymium Магнет 50*10 силни магнетни 50mmx10mm
Ова е нашиот вистински магнет
Детали За Производот:
Облик : Диск
Големина : 2 buc 50x10mm
Материјал : Nd Fe B постојан Магнети
Одделение : N35
Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степен
Позлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатен
Напомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети. Прсти и други делови од телото може да се добие сериозно сериозна помеѓу две привлекување на магнетите. Лесно е скршен,ве молиме да се биде внимателен.
Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника
Neodymium магнети се кршливи, и може да кора, пукнатина или да се загрози ако е дозволено да се слем заедно.
Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 80°C/176°F.
За нас: Ние сме Главно се произведуваат производство на средината и high-end Nd Fe B перманентни магнети и Истражување и Развој на Nd Fe B магнетни matrial . Ние работевме на магнетни материјали за повеќе од 10 години ,ние сме професионални онлајн продавач во кина премногу. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Повеќето наредби може да се организира во 24-48 часа. Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина.
За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО.

Бренд Име:
neodimio
Број На Модел На:
50x10mm
Примена:
Индустриски Магнет
Композитни:
ретки земјата магнет
Тип:
Постојано

Им се допаѓа и на купувачите..