• Продажбата
  • Ново
XG-40 BGA Лемење Флукс Паста Лемење Калај Крем Sn63/Pb37 25-45um XG-Z40 10CC Лепак Стап Пад на Превозот
zoom_in

XG-40 BGA Лемење Флукс Паста Лемење Калај Крем Sn63/Pb37 25-45um XG-Z40 10CC Лепак Стап Пад на Превозот

DEN 143.00 169.92

Износ
check Во продавницата.


Квалитетот на лемење паста, одлична мокрење, висока сигурност.
Може ефикасно да се спречи колапс на печатење и загрејте,
Капи траен, лесно да се исуши, леплива време за повеќе од 48 часа.
Безбоен транспарентен, не влијае на тест, фино-чистење и чистење перформанси.
Производи мокрење, анти-сува и силна, долг рок на траење на собна температура
Погоден за
Адаптира на мобилен телефон на поправка индустрија, компјутер, дигитален услужни индустрии,
Висока прецизност коло лемење SMT, BGA лемење процеси, итн.
Спецификација на производот
Тип : XG-z40
Легури : Sn63/Pb37
Microns : 25-45um
Јачина на звук : 10cc
Пакет се вклучени
1 X лемење паста

Број На Модел На:
лемење паста
Тип:
лепак стап
Бренд Име:
SHNGki

Им се допаѓа и на купувачите..