• Продажбата
  • Ново
1 buc quare Fresnel Леќа 200*200MM Фокусна должина 140mm Соларна енергија кондензаторот леќа Лесно запален на дрво,Високо pervious на светлина
zoom_in

1 buc quare Fresnel Леќа 200*200MM Фокусна должина 140mm Соларна енергија кондензаторот леќа Лесно запален на дрво,Високо pervious на светлина

DEN 1104.00 1200.00

Износ
check Во продавницата.


Опис На Производот :
Производот
Fresnel леќа
Изглед
Плоштад-Fresnel кондензаторот
Дијаметар Големина
200*200 MM
Фокусна должина
140 MM
Дебелина
2 MM
Материјал
ПММА
Мило теренот
0.5 mm
Оперативен Температура (°C)
80 (Максимум)
Оптички transmittance
92%
Зголемување пати
4 да 5 пати
Различни типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви треба
оние кои ве молиме разговор со нас во секое време!
_________Важни објаснување :
Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).
Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите :
Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор.
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.
Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.
__________Напомена :
Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа е
Блиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.
Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Број На Модел На:
200-200-140
Фокусна Должина:
140mm
Бренд Име:
DOUMOO
Материјал:
Пластични
Структура:
1
Дијаметар:
200*200mm
is_customized:
Yes
Обликот:
Плоштад
Големина:
200*200mm
Фокусна Должина:
140mm
Пакување:
Картон+пена

Им се допаѓа и на купувачите..