• Ново
Модерната LED Ѕид Светилка За Спалната соба Прстен Круг Едноставна Ѕид Светлина Круг LED Sconce Светлина Акрилик Ноќни Ѕид Монтирани Светилка Тела
zoom_in

Модерната LED Ѕид Светилка За Спалната соба Прстен Круг Едноставна Ѕид Светлина Круг LED Sconce Светлина Акрилик Ноќни Ѕид Монтирани Светилка Тела

DEN 1440.00

Износ
check Во продавницата.


Модерната LED Ѕид Светилка За Спалната соба Прстен Круг Едноставна Ѕид Светлина Круг LED Sconce Светлина Акрилик Ноќни Ѕид Монтирани Светилка Држачи Тело Боја Бела LED диоди 2835 Чип Консумираат watage 12 W материјал Алуминиум Зрак агол од 120° Прозрачна Флукс(Lm) 12w : 830lm-1080lm Боја рендерирање индекс(Ра) >85 Живот(Hr) >50000 Hr Големина 12 W : Dia20cm Влезен напон 85-265 V AC Бруто тежина 0.8 kg Боја топло бела,бела

Абажур Боја:
Бела
Wattage:
Dia20cm 12w
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K) Природата Белата(3500-5500K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Стил:
Современа
сертификација:
CE,RoHS
Техника:
Насликани
Осветлување Област:
1-3square метри
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
База Тип:
FESTOON
Примена:
Кревет Во Соба
Сенка Тип:
Shadeless
Бренд Име:
SUNMPOOS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Боја На Каросеријата:
Бела
Тип На Прекинувач:
Knob префрлување,Допрете го On/Off Прекинувач
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Карактеристики:
кругот на кружниот ѕид светилка
Сенка Ветер:
До & Долу
Напон:
90-260V
Тело Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
WL-Р
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Број на извори на светлина:
1

Им се допаѓа и на купувачите..