• Продажбата
  • Ново
2.0 инчи сериски TFT SPI LCD екран во боја модул само 4 IO 176*220
zoom_in

2.0 инчи сериски TFT SPI LCD екран во боја модул само 4 IO 176*220

DEN 193.00 207.36

Износ
check Во продавницата.

Напомена : Драг пријател, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress не им испраќаме страна не се достапни следење на информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Пошта ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5. Ако не може да се прифати, pls не купуваат, Ние одбие испораката. Ви благодариме за вашата поддршка, уживајте во вашата шопинг. Ве молиме забелешка : Ако изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус,следење на информации само ќе се покажува во ред страница и не мора следење на број.Ако сакате да ја следат целата транзит процес,ве молиме изберете друга превозот метод како Кина Пост Регистрирани Воздух Mail. Ние нема да ги прифатат спор ако youchosen Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и побара следење на број 2.0-инчен SPI сериски порт со backplane модул, најмалку четири IO возачи
Големина : 2.0 инчен SPI сериски автобус Резолуција : 176 * 220 Возачот IC : ILI9225 модул карактеристики : 1. Поддршка на различни единствен чип линија, без никакви жици 2. Интегрираниот напонски регулатор IC, поддршка 5 V од 3,3 V напојување 3. On-board ниво конверзија шема, навистина совршено компатибилни со 5 V / 3.3 V IO ниво, Поддршка на различни микро-контролор IO конекција 4. Интегрирано осветлување контрола коло, можете да ги контролирате on-off или PWM затемнување, 5. Интегрирани SD картичка проширување коло, 6. Се задржани SPI ФЛЕШ фонт коло за да се овозможи експанзија на апликации Модул кат димензии :
.

Бренд Име:
SZFYDOSH
Тип:
Графички
Број На Модел На:
SPI LCD екран во боја модул

Им се допаѓа и на купувачите..