• Продажбата
  • Ново
HD USB Endoscope Android и IOS Windows 720P 8мм Леќа 2.0 М Змија Цевка Камера Wifi Wireless Автомобил Endoscope Флексибилни Камера Водоотпорен
zoom_in

HD USB Endoscope Android и IOS Windows 720P 8мм Леќа 2.0 М Змија Цевка Камера Wifi Wireless Автомобил Endoscope Флексибилни Камера Водоотпорен

DEN 1020.00 1199.52

Износ
check Во продавницата.

Bear Ho Ho 720 P 2.0 М Android i Phone Endoscope Wi Fi Телефон i OS Endoscope USB 6 LED 8мм Водоотпорен Inespection Камера/Видео
Производ предност :
1 Безжичен Wi Fi конекција, endoscope може да се одвои од телефонот
2 endoscope да се поврзете 2 или повеќе од 2 мобилни телефони, може да се користи за 2 или повеќе луѓе да се види во исто време.
3 поддршка за Android и i Phone на apple (IOS) систем.
Нови пристигнување Android, i Phone, Wifi Endoscope Android i Phone, Wifi Endoscope, мини големина, преносни и easyt да се користи, 200w пиксели, max resolurion 720p 1280*720, ова endoscope поддржува android телефон, i Phone мобилни телефони, windows и mac систем, поврзан преку USB, применливи за мерење на гасоводот и опрема, инсталација на опрема, подводни гледање, собранието, градилиштето, работилница, лабараторија, образование, диви животински мониторинг, возило за одржување и поправка кои се тешко да се постигне, 6pcs LED светилка може да се постигне во повеќето области, држете го надвор вашите раце и очи. Прекрасен изглед, лесно да се работи, светлина, може да се вклучи или исклучи.
Wifi wireless endoscope производ има предности на мали димензии, лесна за носење, преку Wi Fi безжична мрежа, можете брзо да се поврзете на интелигентни мобилни телефони, таблет компјутер, КОМПЈУТЕР терминал, корисникот преку примена на софтвер случаен избор, можете лесно да го видите видео клипот на екранот, видео камера, итн. Овој производ е опремен со 8ММ со дијаметар од мал обем камера сонда, има висока резолуција од 2 милиони пиксели, 6 LED светилки може да им овозможи на корисниците да се добие јасна визија во темнината на животната средина.

Сензор Големина:
1M Кабел, Кабел 2M, 3 точка 5 М Кабел, 5M Кабел
Хоризонтална Резолуција:
420TVL
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Технологија:
Pinhole
Сензор:
CMOS
Димензии (L x W x D)(mm):
6.2*3.5*1.7(wifi кутија),8мм(објектив)
Леќа (mm):
8мм
Број На Модел На:
ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА-01A
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Windows 8,Windows XP
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
is_customized:
Yes
Бренд Име:
BearHoHo
Сензор Бренд:
ОСТАР
боја:
Црна
Конективност:
WIFI
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Тип:
Змија Индустриски Endoscope
Висока Дефиниција:
720P(HD)
IR Растојание(м):
30m
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Минимална Осветлување(Лукс):
0.1
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
Инсталација:
Таванот
Потрошувачка На Енергија(W):
5
Напојување(V):
5V
Агол На Гледање (Степен):
60°
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS

Им се допаѓа и на купувачите..