• Продажбата
  • Ново
DC-AC 3000W Изменета синусен облик Инверторот 12V Да 220V Фрекфенција Конвертор на Напон во Електричното Напојување Дигитален Дисплеј USB Кина
zoom_in

DC-AC 3000W Изменета синусен облик Инверторот 12V Да 220V Фрекфенција Конвертор на Напон во Електричното Напојување Дигитален Дисплеј USB Кина

DEN 8078.00 8976.00

Износ
check Во продавницата.


Карактеристики
Користење на напредни dual-ПРОЦЕСОРОТ еден чип интелигентна контрола на технологијата, со голема сигурност, ниска стапка на неуспех карактеристики;
Употреба на увезени компоненти производство, напредни коло дизајн, изработка на инверторот конверзија ефикасност, со капацитет, широк спектар на апликации;
Подобрување на моќни вина заштита аларм функција (undervoltage заштита, overvoltage заштита од преоптоварување заклучување заштита, во текот температура заштита, анти-обратна заштита од краток спој заштита) батеријата преку аларм заштита, безбедност шок функција;
Мали димензии, мала тежина, внатрешниот употребата на ПРОЦЕСОРОТ централизирана контрола, печ технологија, изработка на јачината на звукот е многу мал, мала тежина;
5, вентилаторот за ладење интелигентна контрола, употребата на ПРОЦЕСОРОТ контрола на вентилаторот за ладење на работните услови, во голема мера го продолжи животот на вентилатор, и штедење енергија, подобрување на ефикасноста на работата;
Работата на мали бучава, висока ефикасност;
Производот е мала, мала тежина, висока ефикасност, не-загадувачките, ниско ниво на бучава. Употребата на алуминиум легура школка, површината на sandblasting елоксирани, со висока цврстина, прекрасен изглед;
Употреба на високо-квалитетни производи, двојно-panel дизајн, едноставен и софистициран дизајн, прва класа, осум години на дизајн живот; нов увезени компоненти за да се обезбеди квалитет, и да се обезбеди две-годишна гаранција производи.

боја:
12VTO220V, 24VTO220V, 48VTO220V
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
3000W
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Излез Тип На:
Еден
Големина:
285*167*92
Тежина:
8.4KG
Влезен Напон:
12V/24V
Излезниот Напон:
100V-220V
Фрекфенција:
50Hz±1Hz
Излезна Струја:
0.1 A-0.5 A
is_customized:
Yes
излез бран:
Изменета Синусен Облик
Ладење начин:
Интелигентен систем за ладење
Врв моќ:
6000W
Max. работна ефикасност:
≥92%
Температурата на работа опсег:
-10°- +40°
Температура на чување:
-20°- +55°

Им се допаѓа и на купувачите..