• Продажбата
  • Ново
1PCS AVR ATmega128A Развој Одбор (Учење Одбор / Минимум системските Главниот Одбор)
zoom_in

1PCS AVR ATmega128A Развој Одбор (Учење Одбор / Минимум системските Главниот Одбор)

DEN 464.00 552.00

Износ
check Во продавницата.


1 PCS AVR ATmega128 A Развој Одбор (Учење Одбор / Минимум системските Главниот Одбор)
Опис на производот :
1, одборот ATmega128 A;
2, АД конверзија референтен напон и филтер inductance и capacitance;
3, кристали, кристали се потребни за да се олесни случајна замена;
4, сите IO устата поттикнат и етикетирање.
5, JTAG интерфејс и ISP се поттикнат и етикетирање.
6, сигурен ресетирање на коло;
7, доведе до четири led диоди за едноставни тестови;
8, mini USB напојување, на одборот за напојување чип AMS1117-3.3, факултативниот напон 5 v 3,3 v

Бренд Име:
ARTOU
Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Напон:
5 V
Број На Модел На:
ATMEGA128
is_customized:
Yes

Им се допаѓа и на купувачите..