• Продажбата
  • Ново
720mm 28' сечење плотер/wifi контрола на винил машина плотер
zoom_in

720mm 28' сечење плотер/wifi контрола на винил машина плотер

DEN 45098.00 47472.00

Износ
check Во продавницата.

Добредојдовте дојде нашата продавница Модел : Lisu-CT24 Max хартија хранење ширина : 720mm Макс сечење ширина : 610mm Оваа машина има wifi и камерата автоматски се намали Забелешка : Оваа машина има две боја,една боја е зелена боја,другата е бела боја,па ве молиме изберете што боја ви се допаѓа. Оваа машина е со нозете На Lisu-H15(15" занает машина) сечење плотер е патентиран производ from Lisu-H15 занает машина има изгради во камерата,тој нуди нови и паметни автоматски функции кои се идеални за работа со било бои на материјал и марко.Тоа е вистински 100% автоматски печати и намалување на машина.Паметни и висока прецизност. Внимание : 1.Сите машина доаѓаат со flexi STARTER НЕБОТО 12. 2.Бела /Зелена две бои опција,ве молиме да ни кажете што е боја треба пред место цел.Инаку,ние ќе испорака случаен избор. H серија без WIFI 1.Поддршка автоматски контура се намали,машина може да се бара и да се справат со марк поени автоматски со камера.Висока прецизност и паметни. 2.Далечинскиот управувач и една клучна ажурирање : Независни firmware-от,корисникот може да го ажурира најновите firmware-многу лесно. 3.4.3" touch екран,висока резолуција,со висока дефиниција 4.АПЛИКАЦИЈА интерфејс : Корисникот може контрола на машина со телефон стан 5.Висока-брзина 32bit М4 аритметички микропроцесори.8 M merrory.Стабилна и висока прецизност машина,мазна и тивко. 6.Висока прецизност на системот за контрола и механички дизајн.Користиме високо preicison челик оски,и независен систем за контрола. 7.Едноставен и пристоен outlook дизајн.Alumimum легура тело.

Сечење Ширина:
390mm/15inch
Возачот:
Дигитални DC stepper мотор, микро чекор возење
Повторете Сечење:
Yes
Бренд Име:
LIW
Хартија Храна Ширина:
720mm
Макс Хартија Siz:
720mm
Машина Притисок:
50-1000g
Напон:
AC100~240V/50Hz~60Hz
Број На Модел На:
Lisu-CT24
Тип:
Dot-matrix
Сечење Должина:
Без лимит
сечење брзина:
750mm/s
Интерфејс Тип:
USB flash/USB кабел/wifi(изборен)
Контура намалување на:
камерата автоматски
Интерфејс:
USB flash/USB кабел/wifi(изборен)
Софтвер:
Flexi /Artcut
Макс сечење дебелина:
2.5 mm
Механички прецизност:
0.025 mm
плоча:
32bit ARM cortex М4 MCU,8M меморија. Поддршка на далечинскиот управувач и една клучна за ажурирање
Локација На Чекање:
Врзани на системот. поставете потекло слободно
команда:
HP-GL, DMPL
плоча:
32bit ARM cortex М4 MCU,8M меморија. Поддршка на далечинскиот управувач и една клучна за ажурирање
Оперативен Систем:
Windows2000/XP/2003/win7/ 2003 x64/win7 x64

Им се допаѓа и на купувачите..