• Ново
D'Addario EJ99SC Про-Арт Јаглерод Ukulele Жици, Soprano / Концерт
zoom_in

D'Addario EJ99SC Про-Арт Јаглерод Ukulele Жици, Soprano / Концерт

DEN 767.52

Износ
check Во продавницата.


На EJ99 SC Soprano / Концерт Ukulele Сет се состои од сите-најлон стрингови направен од Д'Addario е ексклузивни Про-Arté' Јаглерод стрингови. Оваа fluorocarbon собата е оптимизиран за употреба со стандардни GCEA подесување.
Про-Arté Јаглерод Ukulele жици се дизајнирани за совршен спој на ѕвонење и проекција. Овие fluorocarbon проекти се идеални за прогресивно ukulele играчи во потрага за светла, модерен звук. Оптимизиран за Soprano или Концерт Ukuleles подесени да стандард GCEA подесување Ненадмината intonation со светли, модерна тон Soprano или Концерт Ukulele, Про-Arté Јаглерод trebles, Не-Топка Крајот String Величини : Fluorocarbon .0205, .026, .0319, .0224

Бренд Име:
D'Addario
Тип:
стрингови
Број На Модел На:
EJ99sc

Им се допаѓа и на купувачите..