• Продажбата
  • Ново
Цртан филм Симпатична Облик 6 Дупки Шејк Flute Правец на Музички Инструменти flute Zelda Керамички Flauta Шејк Instrumento за childen Играчка
zoom_in

Цртан филм Симпатична Облик 6 Дупки Шејк Flute Правец на Музички Инструменти flute Zelda Керамички Flauta Шејк Instrumento за childen Играчка

DEN 338.00 422.40

Износ
check Во продавницата.


Здраво! Почитувани купувачи,
Добредојдовте во мојата продавница 6 Дупки Цртан филм Симпатична форма Шејк Instrumento Шејк Flute Правец на Музички Инструменти flute Zelda 6 дупка Керамички Flauta
Ние само го продаде конкурентни производи. Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи, секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред склад надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Шејк е релативно еден вид на едноставни правец на инструменти т.н. "пет минути за да научат музички инструмент", ако не се разбере музика знаење, ќе можат да научат од 6 дупки шејк.
Има 6 дупки и 12 дупки шејк. Тие се во различни форми, но најголемата разлика е различна вокален спектар, 6 дупки шејк може удар 10 степени звук, со користење на крстот прстите, може да се играат некои едноставни песни. 12 дупки шејк може удар 13 степени звук, со користење на соодветни прстите, може да се игра повеќето од песните.
вокален спектар : поделени во soprano шејк, alto шејк, бас шејк. soprano шејк, како што е пеење на птици, alto шејк mellow и целосна, бас шејк круг и длабоко. Изберете во зависност од вашите лични преференци, општо земено, C копче шејк е често користен, тогаш Г и С копче.
Цената на шејк е направен според производство и процес на тежина, шејк е направен од страна на грнчарството глина, месете со рака и тогаш изгори печење, тоа е тешко да се направи и мелодија.

боја:
розова, небото сино, портокалово, кафе, црна, зелена
Бренд Име:
SevenAngel
Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
Тон:
C
E Механизам:
No
Број На Модел На:
0021 Шејк
Површината Материјал:
Керамички
Број на Дупки:
6 дупки
Тело Материјал:
Керамички
Клучни материјал:
Керамички
Технологија:
Рачно изработени
вокален спектар:
10 степен
Големина:
9*6 cm

Им се допаѓа и на купувачите..