• Ново
Нови Arriver 48V 20Ah 1000W Литиум јонска Електричен Велосипед Батеријата Слободни батеријата торба натпревар 54.6 V 2A на Полначот на Батеријата за 48V 1000W Ebike
zoom_in

Нови Arriver 48V 20Ah 1000W Литиум јонска Електричен Велосипед Батеријата Слободни батеријата торба натпревар 54.6 V 2A на Полначот на Батеријата за 48V 1000W Ebike

DEN 22080.00

Износ
check Во продавницата.


Нови Arriver 48 V 20 Ah 1000 W Литиум јонска Електричен Велосипед Батеријата Слободни батеријата торба натпревар 54.6 V 2 A на Полначот на Батеријата за 48 V 1000 W Ebike
1.Батеријата спецификација
Тип Li Ni Co Mn2 O4 Батеријата Pack 1. Основни Карактеристики Тежина ≤ 6.5 кг Димензија(L*D*H) батерија торба Работна температура Полнење Температура 0~45°C Празнење Температура -20~65°C Задржување на полнење (продавница во еден месец) ≥95% 2. Технички Податоци Оценет Напон 48 V Оценет Капацитет Ц1 ≥ 20 Ah Батеријата Отпор ≤100mΩ Полнење Начин на Полнење CC/CV(Константна Струја;Константен Напон) Стандард Полнење Тековната 2 A Max Полнење Тековната 5 A Max Полнење Напон 54.6 V Мобилен Over Charge Заштита Напон 4.2 V/Мобилен Празнење Continouns Испуштање Струја 30 A може да се прилагоди Врв на Испуштање на Тековната 90 A може да се прилагоди на Испуштање на критичниот Напон 39 V Мобилен Overdischarge Заштита Напон 3.0 V/мобилен Сооднос Празнење 1 C >96%Ц1 2 C >93%Ц1 3 C >90%Ц1 Циклус Живот ≥ 800 3 Циклуси. Безбедност Тест Краток Спој Безбедност Тест Не оган, Нема експлозија Overcharge Безбедност Тест Здроби Безбедност Тест Needling Безбедност Тест Истиснување Безбедност Тест 130°C Висока Температура Безбедност Тест

Капацитет:
21 - 30Ah
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија

Им се допаѓа и на купувачите..