• Ново
ЕУ не НИ данок 700W 48V 15AH Електричен Велосипед Литиум Батерија за употреба samsung 3000mah ќелија со BMS 2A Полнач
zoom_in

ЕУ не НИ данок 700W 48V 15AH Електричен Велосипед Литиум Батерија за употреба samsung 3000mah ќелија со BMS 2A Полнач

DEN 17184.00

Износ
check Во продавницата.


ЕУ не НИ данок 700 W 48 V 15 AH Електричен Велосипед Литиум Батерија се користи
samsung 3000mah ќелија со BMS 2 A Полнач
Клетка : Samsung мобилен 3000mah
Литиум батерија карактеристики :
1.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.Тежината е повеќе полесни
2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.
4.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .
5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.
Делови вклучени
1. Литиум Батерија
2. Вграден-во 30 A BMS одбор
3.54.6 v 2.0 Полнач (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU Адаптер можете да го изберете)
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
48v 15ah
Номинален Напон (V)
48v
Номиналниот Капацитет (AH)
15ah
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.7 V 3.0 АХ
Мобилен Комбинација
5-паралелно 13-серија
Мобилен Големина
samsug18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
65pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
41+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
54.6 v
Номинална Испуштање Струја (A)
30 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
90 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
30 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
7hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
4hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
320*150*85mm
Батеријата Тежина
За 5 KG
Батеријата
1000 W Функција : 1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет 2. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување 3.

Капацитет:
10 - 20Ah
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Ролери Нијанси:
Литиум Батерија
Капацитетот на батеријата:
15Ah
Големина:
320*150*85mm
моќност:
700w
is_customized:
Yes
полначот:
54.6 v 2.0 на

Им се допаѓа и на купувачите..